Fotbalisté Plzně jsou v osmifinále Evropské ligy!

Fotbalisté Plzně v odvetě 2. kola Evropské ligy zvítězili 2:1 na hřišti Šachtaru Doněck a po výsledku 1:1 z prvního duelu postoupili do osmifinále. Vyrovnali tak své historické umístění z minulé sezony. Viktorii poslal do vedení Daniel Kolář, ještě do poločasu zvýšil Milan Petržela, soupeř snížil až...

Fotbalisté Plzně v odvetě 2. kola Evropské ligy zvítězili 2:1 na hřišti Šachtaru Doněck a po výsledku 1:1 z prvního duelu postoupili do osmifinále. Vyrovnali tak své historické umístění z minulé sezony. Viktorii poslal do vedení Daniel Kolář, ještě do poločasu zvýšil Milan Petržela, soupeř snížil až v závěru. Příštím soupeřem Plzně bude vítěz duelu mezi Lyonem a Oděsou.
Plzeň vyřazením 15. týmu Evropy a vítěze Poháru UEFA z roku 2009 potvrdila, že i pod novým trenérem Dušanem Uhrinem mladším neztratila nic ze své síly. Zároveň postupem znovu vylepšila český koeficient UEFA, který od sezony 2015/16 zajistí českým klubům dvě místa v Lize mistrů.
Plzni vyšel první vážný útok. Tecl se snažil ve vápně kličkami zbavit obránců a v obležení o míč přišel. Dostal se k němu však Kolář a i díky teči jednoho z obránců pokořil brankáře Pjatova. Navíc o čtyři minuty později využil Petržela volný střed hřiště, navedl si míč na vápno a levačkou se trefil opět s tečí obránce k tyči. V tu chvíli potřeboval Šachtar vstřelit k postupu tři góly. Jenže Teixeirovu patičku skvěle zneškodnil Bolek a Bernard s Douglasem Costou stříleli těsně vedle. Na druhé straně poslal Čišovský hlavičku po rohu o centimetry mimo. Po změně stran vrhl Šachtar vše do útoku a vytvořil si velký tlak. Hráči Plzně však dobře zahušťovali prostor a všechny nebezpečné situace stačili zneškodnit. Šachtar navíc doplácel na vlastní nepřesnosti ve finální fázi.