Fotbalisté Plzně na bod na Spartě nedosáhli

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli na Spartě 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v v 51. minutě Sivok, Plzeň od 66. minuty hrála po vyloučení P. Knakala o deseti.

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli na Spartě 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil v v 51. minutě Tomáš Sivok, Plzeň od 66. minuty hrála po vyloučení Petra Knakala o deseti.
Na Letnou v pozdním listopadovém večeru dorazila nejmenší sparťanská návštěva sezony a na hře domácích jako by se to projevilo, stejně jako skutečnost, že po ztrátách Mladé Boleslavi a Liberce se mohou v čele ligy utrhnout.
Jejich hra byla hodně nervózní, čemuž navíc přispívali i sympaticky hrající hosté. Jako první se do šance ale dostali domácí: kanonýr Došek z takřka nulového úhlu střílel napříč brankou, kde však chybějícího brankáře Daňka stačil zastoupit stoper Petr Knakal. Další akce přišla také z levé strany, ale Rezkův průnik po levé straně skončil jen střelou do boční sítě.
Hosté se nedostávali do akcí příliš často, ale když už před Blažkem byli, působili nebezpečně. Brankáře Blažka se málem povedlo překonat jeho spoluhráči Kadlecovi, který ve třinácté minutě hlavou trefil břevno vlastní branky.
Sparta s přibývajícím časem zvýšila svoji převahu, presink na soupeřově polovině přinášel zmatek do plzeňské obrany, kterou trápil především Došek. Nejdříve střelou z otočky natáhnul Daňka, pak se o jeho zneškodnění postaral Petr Knakal, který ho ve 20. minutě rukama stáhnul, jenže sudí Jech podle všeho penaltový zákrok přehlédl.
Další domácí naděje na vedení přišla po trestném kopu, který zakončoval hlavou Řepka, ale nastřelil z pěti metrů plzeňského brankáře. Hosté se po delším čase dostali na druhou stranu hřiště až ve 35. minutě, ale Krbečkův pokus ze šestnáctky Blažek jistě kryl.
Také druhý poločas začali domácí náporem a brzy se jim to vyplatilo. Ve 49. minutě ještě hlavička Doška po centru z levé strany skončila na rukavicích Daňka. Jenže v 51. minutě už ani plzeňský brankář nedokázal zabránit akci vedené po stejné straně hřiště: Horváth prošel přes dva plzeňské hráče do trestného území a našel na vzdálené straně branky Sivoka, který hlavou přeloboval nešťastného Daňka, jenž v té chvíli hlídal druhou tyč.
Plzeň navíc brzy po brance ztratila šanci něco se zápasem udělat. Během osmi minut totiž obdržel Petr Knakal dvě žluté karty a hosté zůstali v deseti. Navíc hostující hráči klíčové momenty utkání nezvládli a místo fotbalu několik minut věnovali hádkami s rozhodčími, zatímco jejich snaživá hra se vytratila.
Jenže ani domácí se už netlačili do velkého útočení, raději si hlídali jistou výhru, po níž na závěr sparťanského podzimu domácí fandové zažehli 113 bengálských ohňů a připomněli tak, jak dlouhé trvání letenský klub před deseti dny oslavil.