Fotbalisté Plzně prohráli na Slavii

Ani třetí jarní vystoupení plzeňských fotbalistů nepřineslo odpověď na otázku, kdo bude prvním jarním střelcem Viktorie Plzeň. Viktoria totiž podlehla pražské Slavii na jejím hřišti 0:3.

Domácí fotbalisté začali aktivněji se snahou odčinit podzimní porážku a již z prvního útoku zahrozili. Piták poslal míč na Kuku, který jej prodloužil na Kolouška, ten však naštěstí pro viktoriány nastřelil pouze spoluhráče. Ve 23. minutě mohl skorovat Martin Švejnoha, ale jeho rána z osmi metrů z první mířila nad. Na Kolouškův oblouček, ve 40. minutě, který se odrazil od břevna, však plzeňský gólman nedosáhl a Slavia se ujala vedení 1:0. V 70. minutě se dostal tečovaný centr Lukáše Doška k Martinu Latkovi. Ten vystřelil do pravého horního rohu plzeňské svatyně. Jeho premiérová trefa v dresu Slavie znamenala vedení domácích 2:0. Když už se zdálo, že utkání skončí dvoubrankovou výhrou Slavie, podnikli domácí hráči rychlý průnik na jehož konci byla branka na 3:0, kterou vstřelil Lukeš.