Fotbalisté Plzně vezou bod ze Sparty za bezbrankovou remízu

Fotbalisté Plzně si připsali úspěch. V 9. ligovém kole remizovali na Spartě 0:0. V posledních sedmi zápasech si tak připsali jedinou prohru. Už v šesté minutě sice pálil tvrdě Wilfried, ale Daněk jeho střelu vytěsnil, neujala se ani rána Holendy a hosté kvapný domácí vstup ustáli. Po dvacet...

Fotbalisté Plzně si připsali úspěch. V 9. ligovém kole remizovali na Spartě 0:0. V posledních sedmi zápasech si tak připsali jedinou prohru.
Už v šesté minutě sice pálil tvrdě Wilfried, ale Daněk jeho střelu vytěsnil, neujala se ani rána Holendy a hosté kvapný domácí vstup ustáli.
Po dvaceti minutách se hosté osmělili, ke zteči je vyzvala rána Horvátha z trestného kopu, kterou ale Blažek vyrazil na roh. Od té chvíli se hra vyrovnala a odehrávala především ve středu hřiště. Sparta sice měla v úvodu druhé půle navrch, ale její hra nebyla produktivní. Nakonec musela být ještě rádi, že v poslední desetiminutovce Rajtoralovu dělovku zlikvidoval brankář Blažek.
"Naše celozápasová převaha byla k ničemu, protože vepředu jsme byli velmi dobře pokrytí. Navíc Plzeň zlobila, takže jsme museli být ve střehu v obraně," řekl po utkání domácí kouč Jozef Chovane.
"A uškodilo nám, že se zranili Pamič se Žofčákem," dodal sparťanský trenér.
Plzeňský kouč Pavel Vrba byl mnohem spokojenější:
"Bod ze Sparty se za úspěch považovat musí. Připravili jsme se na zápas dobře a hlavně se nám povedlo uhlídat Wilfrieda, který poslední dobou patří k nejlepším sparťanským hráčům."