Fotbalisté Plzně vyhráli v poháru nad Opavou 3:0

Po Mostu a Vlašimi se v dalším kole Ondrášovka Cupu postavila Viktorii třetiligová Opava. Opavským fotbalistům se v MSFL nadmíru daří, suverénně vedou tabulku a pouze jednou v letošním ročníku remizovali. To samé se dá říci také o Viktorce, která vévodí Gambrinus lize. Ve středu odpoledne se tak ve ...

Po Mostu a Vlašimi se v dalším kole Ondrášovka Cupu postavila Viktorii třetiligová Opava. Opavským fotbalistům se v MSFL nadmíru daří, suverénně vedou tabulku a pouze jednou v letošním ročníku remizovali. To samé se dá říci také o Viktorce, která vévodí Gambrinus lize. Ve středu odpoledne se tak ve Štruncových sadech odehrál pohárový souboj týmů, jež v letošní sezóně nahánějí svým soupeřům hrůzu.

Ihned od úvodního hvizdu bylo jasné, kdo je v pohárovém utkání favoritem. Viktoria svého soupeře začala okamžitě přehrávat. Po třech minutách hry měla Viktorka první šanci strhnout vedení na svou stranu. Hlavička Brezinského, jež následovala po rohovém kopu, mířila mezi tři tyče, ale bek Slezanů ji vyhlavičkoval z prázdné branky. O chvíli později vyzkoušel své střelecké štěstí Bakoš. Zakončení slovenského útočníka si cestu do sítě Opavy nenašlo. V 11. minutě se Plzeňští poprvé prosadili. Centr Horvátha se dostal až k volnému Bakošovi, který ho na malém vápně lehkou tečí poslal za Novákova záda. A vzápětí bylo ve Štruncových sadech ještě veseleji. Ďuriš přihrál na penaltu Střihavkovi, který míč okamžitě poslal na Jiráčka. Čtyřiadvacetiletý viktorián následně umístněnou střelou k levé tyči navýšil skóre ve prospěch Západočechů. Ve 25. minutě chyběl jen kousek k tomu, aby se do listiny střelců zapsal Střihavka. Po centru kapitána Viktorie však branku hostí netrefil. Po půlhodině hry svítil na ukazateli skóre stav 3:0. Z přímého kopu se prosadil Horváth, když z pětadvaceti metrů nasměroval balon nechytatelnou střelou do šibenice opavské branky. Do první vážnější příležitosti se Opava dostala pět minut před koncem poločasu. S přízemní střelou Zapletala na zadní tyč si Krbeček poradil. Viktoria odpověděla hlavičkou aktivního Bakoše, který zakončoval po nahrávce Limberského. Novák robinsonádou však zabránil dalšímu gólovému zápisu viktoriánů.

Po návratu z kabin začala Opava Viktorku zlobit. Střela Vyskočila, která mířila vysoko nad branku, nemohla v žádném případě ohrozit Krbečkovo čisté konto. To tvrdé zakončení Žmolíka z 61. minuty bylo o poznání nebezpečnější. Gólman Viktorie míč vyrazil před sebe a následně už zaúřadovala plzeňská defenzíva. V 70. minutě hry se poprvé v dresu prvního týmu představil černohorský fotbalista Bogdan Milić, který na hrotu útoku nahradil Střihavku. Vzápětí však znovu nebezpečně zakončovali Slezané. Střelou z deseti metrů orazítkoval Žmolík břevno plzeňské svatyně. Tři minuty před koncem zápasu se pokusil zkorigovat skóre opavský Horka. Krbeček míč schoval ve své náruči. V poslední minutě zápasu měl Bakoš šanci ještě skóre navýšit, ale jeho dorážka z malého vápna skončila těsně vedle levé tyče Novákovy branky.

Západočeši si tak před odvetou v Opavě, která je na programu 23. listopadu, vytvořili výbornou výchozí pozici.