Fotbalisté prohráli a nejspíš spadnou

V sedmadvacátém kole první fotbalové Gambrinus ligy hostila Viktorka Plzeň Opavu. Tabulku uzavírající Viktoriáni měli poslední možnost, jak rozdmýchat víceméně teoretickou naději na udržení naší nejvyšší soutěže. K tomu ovšem potřebovali jediné – nad celkem čtvrtým od konce vyhrát.

Celý první poločas měla Viktorka více ze hry, tlak byl ale víceméně platonický a odehrával se většinou mimo území šestnáctky. Do vyložených šancí se Plzeňští nedostávali. Po Barteskově rohu mířila v osmnácté minutě Sieglova hlavička vedle, v šestadvacáté minutě dokumentuje trápení v křeči hrajících Viktoriánů tato šance. Aktivní Filo se individuálně prosadil proti opavským zadákům, stačil ještě přihrát na trápícího se Blahu, ten ale na míč nedoskočil. Při vstupu do druhé půle bylo jasné, že na kopačky Viktorky se bude čím dál víc vkrádat nervozita. A stalo se. A štěstí se nakonec přiklonilo k Opavským. V šestašedesáté minutě utekl po levé straně Kulig, našel Pospěcha a ten poslal míč podél do té doby nezaměstnaného Martina Ticháčka. Bylo to 0:1. a schylovalo se k pohřbení ligových nadějí. Ani následujícího, opět neplodného tlaku totiž Viktorka gól nevstřelila. Nestačila k tomu ani šance z 78. minuty, kdy v závaru nejdřív střílel Barteska a po něm to zkoušel ještě Filo. Opavští na druhé straně tentokrát nevyužili spolupráci Pospěcha s Kuligem. Deset minut před koncem byl po druhé žluté vyloučen Švejnoha a třináct stovek fanoušků se začalo loučit s ligou.
Včerejšek byl smutným důkazem toho, proč máme nejspíš po lize. Kombinace končily před šestnáctkou a chyběla finální přihrávka do gólové šance. Po skončení zápasu vládl pocit zmaru a smutku. Poprvé to padlo nahlas. Sestupujeme.
Tři kola před koncem tedy Viktorka ztrácí na Blšany a Žižkov sedm bodů. Opava naopak přeskočila Brno a Příbram a je jedenáctá. Viktorka teď jede do Teplic, poté doma vítá Budějovice a v posledním kole jede do Olomouce.