Fotbalisté Viktorie skvěle vstoupili do ligy. Vyhráli na Slovácku 3:2

Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili úspěšně do letošního ročníku Gambrinus ligy. Na hřišti nováčka ze Slovácka vybojovali 3 body za výhru 3:2. Plzeňské góly dali Střihavka, Petržela a Rýdel. Domácí Slovácko přitom vstoupilo do zápasu dobře. Už ve 4. minutě využil nedůslednost plzeňské obrany Šv...

Fotbalisté Viktorie Plzeň vstoupili úspěšně do letošního ročníku Gambrinus ligy. Na hřišti nováčka ze Slovácka vybojovali 3 body za výhru 3:2. Plzeňské góly dali Střihavka, Petržela a Rýdel.
Domácí Slovácko přitom vstoupilo do zápasu dobře. Už ve 4. minutě využil nedůslednost plzeňské obrany Švancara a technickou střelou z hranice trestného území překonal brankáře Ticháčka. Plzeň se ale po volnějším začátku rychle vzpamatovala a v 11. minutě pro změnu domácí zadáci nedokázali ani na dva pokusy odkopnout míč, který se dostal ke Střihavkovi. Proti jeho přesné ráně ze dvaceti metrů neměl Filipko šanci. Ve 31. minutě po Kolářově akci si pohrál s domácími zadáky Petržela a střelou k tyči přidal druhý gól. O čtyři minuty později Rýdel zužitkoval další špatný odkop přesnou střelou do horního růžku. Těsně před poločasem mohl přidat Petržela čtvrtou branku, jeho sólový útok stačil ale zlikvidovat brankář Filipko.
Slovácko po změně stran vsadilo na útočnou kartu, Plzeň se pod dojmem dvoubrankového náskoku zatáhla před vlastní branku a spoléhala pouze na jednoduché protiútoky. V 55. minutě odkopl plzeňský obránce Hájovský míč pouze na Clebera. Ten se pokusil zakončit sólový útok kličkou, při níž jej ale vybíhající brankář Ticháček srazil na zem. Z nařízeného pokutového kopu přidal Švancara svou druhou branku. I když mělo Slovácko až do samého závěru převahu, Plzeň už těsné vítězství ubránila.