Fotbalisté Viktorie vyhráli na jihu Čech 3:0 a odskočili Olomouci na čele tabulky

Plzeň i nadále vévodí první fotbalové lize. Dnes získala tři body za výhru 3:0 na hřišti doposud neporažených Českých Budějovic. Za vítěze se dvakrát trefil Daniel Kolář. České Budějovice nastoupily v základní sestavě i s Romanem Lengyelem, který do klubu v týdnu přestoupil z Rostova na Don...

Plzeň i nadále vévodí první fotbalové lize. Dnes získala tři body za výhru 3:0 na hřišti doposud neporažených Českých Budějovic. Za vítěze se dvakrát trefil Daniel Kolář.
České Budějovice nastoupily v základní sestavě i s Romanem Lengyelem, který do klubu v týdnu přestoupil z Rostova na Donu. Jedenatřicetiletý odchovanec jihočeského fotbalu se však neobjevil ve středu obrany, jak by se očekávalo. Českobudějovický trenér Jaroslav Šilhavý mu našel místo ve středu zálohy, kde vytvořil defenzivní dvojici s Peterem Černákem.
Domácí se hned ve 3. minutě dostávali do slibné příležitosti. Mezlík postupoval z úhlu na Pavlíka, ale místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči se rozhodl pro střelu. Vůbec však netrefil branku. Jihočeši i potom pokračovali v nesmělých ofenzivních manévrech. Ze série několika nadějných centrů od Otepky, Černáka nebo Laštovky ale nic nevzešlo. Nikdo z domácích hráčů je totiž nedokázal v pokutovém území využít.
Plzeň, která nastoupila se stejnou sestavu, v níž v minulém kole zvítězila na Spartě, se zpočátku moc neprosazovala. Až zhruba po půl hodině vystřelil Petržela, ale mířil nad břevno Kučerovy branky. Českobudějovický gólman, jenž svými zákroky v této sezoně několikrát zachránil Jihočechům výsledek, udělal ve 35. minutě menší chybu. Kučera kontroloval míč, který pomalu mířil do zámezí, ale balon mu vypíchl Petržela. Českobudějovický brankář jej fauloval, ale z následné standardní situace Horváth nic nebezpečného nevymyslel.
Hned v úvodu druhého poločasu už ale Plzeň udeřila. V 50. minutě se po pravé straně prohnal s míčem Rajtoral, poslal přihrávku před Kučeru a před ním dostal míč do branky nabíhající Kolář. Po 324 minutách tak ukončil českobudějovickou domácí neprůstřelnost.
A o chvíli později se Plzeň prosadila v koncovce podruhé. České Budějovice zahrávaly roh, po něm však míč získali hosté. Horváth vymyslel hezkou přihrávku na rozběhnutého Koláře, ten pak ještě prostrčil balon středem na rozběhnutého Rezka, jenž překonal Kučeru. Plzeňský útočník se svou šestou brankou v sezoně opět dotáhl na olomouckého Michala Hubníka, s nímž se zatím dělí o první místo mezi ligovými kanonýry.
Českobudějovický trenér Šilhavý se snažil výsledek zvrátit tím, že v 66. minutě poslal do zápasu dva útočníky z lavičky - Sedláčka a Pecku. Ovšem tenhle tah k úspěchu nevedl. Naopak Plzeň přidala z další rychlé akce třetí gól, když se podruhé v utkání trefil Kolář. Tříbodový zisk hostů tak potom mohli ohrozit asi pouze jejich vlastní fanoušci. Ti po třetím gólu naházeli na hřiště dělobuchy a rozhodčí musel na chvíli utkání přerušit.
I minimální šance Jihočechů definitivně padli v 78. minutě, kdy rozhodčí ukázal Ondráškovi za pád v pokutovém území druhou žlutou kartu. Plzeň si potom proti oslabenému soupeři už výhru pohodlně uhlídala.