Fotbalisté Viktorie vyhráli nad Spartou a vedou ligu o pět bodů!

Fotbalisté Viktorie Plzeň majím opět pětibodový náskok na čele ligy. V sobotním 20. kole porazili Plzeňané v přímém souboji o čelo tabulky Spartu 1:0. Jediný gól zápasu dal v 16. minutě Pavel Horváth. Jarní šlágr ligy vyprodal plzeňské Štruncovy sady a domácí Viktoria měla víc chuti útočit. Reze...

Jarní šlágr ligy vyprodal plzeňské Štruncovy sady a domácí Viktoria měla víc chuti útočit. Rezek v 5. minutě ještě nechal vyniknout Blažka v bráně Sparty, od 16. minuty to ale bylo 1:0. Sparťani zastavili průnik Ďuriše nedovoleným způsobem těsně před šestnáctkou a plzeňský kapitán Horváth si postavil balon k trestnému kopu z osmnácti metrů. Trefil břevno, od něhož se odrazil míč za brankovou čáru.
tento gól se ukázal jako rozhodující. Očekávané vzepjetí Sparty v druhém poločase nepřišlo a Plzeň tak má před posledními deseti koly pětibodový náskok v boji o titul.