Fotbalisté Viktorky porazili Sigmu Olomouc 2:0

Fotbalisté Plzně vybojovali v zápase 11. kola Gambrinus ligy tři veledůležité body. Pět utkání neporažená Sigma odjíždí z Plzně s dvougólovou porážkou.

Už v šesté minutě se po nezaviněném střetu se Zdeňkem Šmejkalem zranil nejlepší střelec Sigmy Lukáš Hartig. Sanita Hartiga odvezla do nemocnice s poraněným kolenem.
Fanoušky ve Štruncových sadech rozehřála ve 13. minutě příležitost Martina Filla, který si naběhl na Šmejkalův aut. Jeho střelu ale stačili obránci Olomouce na poslední chvíli zablokovat. Další šanci si Viktoriáni vypracovali ve 25. minutě, kdy po trestném kopu Marka Jarolíma z rohu šestnáctky hlavičkoval opět Martin Fillo, bránu Petra Drobisze ale těsně minul. V olomouckém dresu hrozil jen Martin Hubník, jeho pokus ze 31. minuty šel ale vedle a o dvě minuty později jeho slabou střelu kryl Michal Daněk.
Po přestávce Olomoučtí na domácí doslova vlétli a výsledkem byly tři velké příležitosti v rozmezí pěti minut. Nejprve v 50. minutě Bajer z trestného kopu posadil míč na hlavu Hudce a ten mířil jen těsně nad, o tři minuty později se skvělým zákrokem proti hlavičce Hubníka zaskvěl Michal Daněk a nakonec Daňka nepřekonal ani exPlzeňák Martin Knakal.
A staré fotbalové heslo Nedáš-dostaneš zafungovalo i ve Štruncových sadech. V 57. minutě vypíchl olomoucký obránce Tomáš Randa míč Marku Jarolímovi pronikajícímu do vápna tak nešťastně, že ho poslal za záda Petra Drobisze. Tomu tak po 462 minutách skončila série neprůstřelnosti – 1:0.
Už v nastaveném čase přidal po přečíslení Plzeňských na 2:0 Marek Jarolím.