Fotbalisté Viktorky vyhráli 2:1 na Kladně

Viktoriáni dokázali v zápase 12. kola Gambrinus ligy vyhrát na hřišti Kladna. Zatímco v prvním poločase byli lepším týmem a vytvořili si dvoubrankový náskok, v druhé půli ubrali z aktivity a museli až do konce bát o výsledek.

Ve 12. minutě Viktoriáni rozehráli kombinační akci na pravé straně hřiště. Jarolím vyslal zpětnou přihrávkou dopředu Filla, ten vystřelil levačkou nepříliš povedenou střelu, ale míč se dostal k Martinu Psohlavci. Ten jen nastavil nohu a poslal balon do protipohybu gólmana Pavlíka – 0:1.
Ve 39. minutě to bylo 0:2. Domácí Bartoš si za faul vykoledoval žlutou kartu. Plzeň, konkrétně Jarolím, zahrávala trestný kop z rohu hřiště a zkrácený roh prošel na zadní tyč ke Šmejkalovi. Tomu se sice míč zamotal pod nohy, ale protože široko daleko nikdo nebyl, mohl i v pádu balon usměrnit do branky.
Do druhého poločasu šli Kladenští s jasným cílem něco s výsledkem udělat. V 79.minutě Dočkal zahrával trestný kop ze 30 metrů, první střela byla zblokovaná, míč se ale odrazil zpátky k Dočkalovi, ten si jej posunul na vzdálenost zhruba 21 metrů a vypálil pod břevno – 1:2.
V závěru se už skóre neměnilo a tak Plzeň veze z Kladna tři body.