Fotbalový podzim očima Pavla Horvátha

Třiadvacet zápasů sehráli fotbalisté Viktorie Plzeň během podzimní části, a to ještě nepočítáme utkání Superpoháru se Spartou Praha. Pojďme se nyní společně za jednotlivými zápas poohlédnout společně s kapitánem Pavlem Horváthem. GL - 1.kolo 18. července 2010 FC Viktoria Plzeň -...

Diváci: 4 816
Viktoria Plzeň: Krbeček – Limberský, Bystroň, Navrátil, Jiráček – Petržela, Rada, Horváth, Kolář (83. Hruška), Rezek – Střihavka (67. Bakoš). Trenér Pavel Vrba.
Olomouc: Drobisz – Janotka, Škerle, Kučera, Vepřek – Bajer, Hořava (90. Melinho), Kaščák – Šultes (83. Schulmeister), Hubník, Petr (69. Navrátil). Trenér Zdeněk Psotka.

P.H.: První zápas s Olomoucí přinesl konfrontaci dvou týmů, které během podzimu hrály stejný fotbal, tedy útočný. Co si pamatuji, tak jsme se o vítězství připravili dvěma zbytečnými chybami. Nakonec jsme byli rádi, že si Janotka dal vlastní gól. Takže v konečném důsledku pro nás šťastná remíza, ale určitě důležitý bod.

GL - 2.kolo 24. července 2010
Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 2:3
Poločas: 1:2
Branky: Branky: 19. Kerič, 71. Bosančič - 1. a 63. Rezek, 4. Limberský. ŽK: Holeňák , Nezmar , Papoušek , Bičík , Štajner , Liška - Jiráček, Rajtoral, Bystroň, Petržela. Rozhodčí: Kocourek - Szarowski, Santarius ml. Diváků: 4785.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie , Holeňák , Dejmek , Fleišman (66. Liška ) - Bosančič (79. J. Vojta ), Vácha , Štajner , Vulin (46. Papoušek ) - Kerič, Nezmar.
Plzeň: Krbeček - Rajtoral , Navrátil , Bystroň , Limberský - Petržela , Horváth (89. Hájovský ), Rada , Jiráček (80. Střihavka ) - Kolář (86. Rýdel ), Rezek.

P.H.:Tak takový zápas jsem dlouho nehrál a asi dlouho hrát nebudu. Ze dvou akcí jsme vedli ve čtvrté minutě 2:0. Pak jsme si ten zápas zase zkomplikovali vlastní chybou. Naštěstí, po takové nepřehledné situaci, kdy liberecký hráč signalizoval zranění a my podle nových pravidel pokračovali ve hře, jsme dali třetí gól, který rozhodl. Výhra v Liberci, bych řekl, nastartovala úspěšnou ligovou sérii.

Diváci: 5 875
Viktoria Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (90. Hájovský), Rada, Horváth, Kolář (67. Střihavka), Jiráček (86. Hruška) - Rezek. Trenér Pavel Vrba.
Besiktas: Arikan - Torama, Sivok, Üzülmez, Güven - Hilbert (67. Tabata), Delgado, Ernst, Quaresma - Nihat (46. Uysal), Nobre (77. Da Silva). Trenér Bernd Schuster.

P.H.:Tento zápas byl pro nás velmi důležitý. Všichni očekávali, že dostaneme pytel gólů a že propadneme. My, v podstatě pohárově nezkušené mužstvo, jsme v první půli byli výrazně lepší a jenom s přispěním rozhodčího ten poločas skončil 1:1. Ve druhém poločase ukázali Turci, proč patří k lepšímu evropskému průměru. I tak vyzněl druhý poločas vyrovnaně. Výsledek 1:1 nám dával určitou šanci do odvety. Troufám si tvrdit, že pro řadu hráčů to byl asi nejhezčí a nejdůležitější zápas jejich kariéry.

GL - 3. kolo - 1.srpna
FC Viktoria Plzeň - Bohemians 1905 2:1
Branky: 44. Kolář, 69. Horváth - 83. M. Nešpor
ŽK: Štohanzl, M. Nešpor
Rozhodčí: Franěk - Kordula, Wilczek
Diváci: 5 228
Viktoria Plzeň: Krbeček - Limberský, Navrátil, Bystroň, Jiráček - Petržela (86. Darida), Rada, Horváth, Kolář (90. Vaněček), Hruška (63. Střihavka) - Rezek. Trenér Pavel Vrba.
Bohemians: Marek - Jindřišek, Lukáš, Cseh, D. Nešpor - Moravec, Držík, Kaufman (46. M. Nešpor), Štohanzl (65. Cissé), Bartek (54. Trubila) - Škoda. Trenér Pavel Hoftych.

P.H.: Klokani přijeli do Plzně vyloženě bránit. To byl zápas, který jsme měli jasně v rukách. V samém závěru jsme pak Bohemce dovolili snížit na 2:1. Nakonec jsme se trošku obávali o výsledek. Myslím si, že výsledek neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti.

Evropská liga 3. kolo - 5. srpna
Besiktas JK - FC Viktoria Plzeň 3:0
Branky: 39. Quaresma, 57. Delgado, 71. Hološko
ČK: 33. Navrátil, 52. Limberský
ŽK: Delgado – Limberský, Rezek
Rozhodčí: Nzolo – De Bruyn, Gerard (Belgie)
Besiktas: Arikan – Güven, Zápotočný, Toraman (46. Ferrari), Üzülmez – Hološko, Uysal, Delgado (59. Tabata), Ernst, Quaresma – Bobo (68. Nihat). Trenér Bernd Schuster.
Viktoria Plzeň: Krbeček – Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský – Petržela (75. Hruška), Rada, Horváth (83. Rýdel), Kolář (75. Hájovský), Jiráček – Rezek. Trenér Pavel Vrba.

P.H.: Do Istanbulu jsme jeli s tím, že se chceme poprat o šanci postoupit. Ale zase po vlastní chybě jsme se poslali do deseti. V deseti to už bylo těžké se porvat o postup, přesto jsme tam měli v závěru prvního poločasu velkou příležitost na vyrovnání Petrem Jiráčkem, bohužel se to nepovedlo. Po půli jsme šli do devíti a to už šance na vyrovnání byly opravdu minimální. Nakonec jsme prohráli 0:3, což na to, v jakém stavu se ten zápas dohrával, nebylo až tak hrozné. Myslím, že jsme to odbránili spolehlivě a že jsme tam ostudu neudělali. Nakonec i turečtí fanoušci nám tleskali. Celkově byl pro nás dvojzápas s Besiktasem hodně důležitý, především z toho pohledu, že jsme si dokázali nabudit sebevědomí, které se nám pak podařilo v lize potvrdit výsledkově.

Diváci: 6 000
Hradec Králové: Lindr - Wozniak, Kasálek, Pávek (67. Tomašák) - Poděbradský, Hochmeister (53. Dvořák), Janoušek, Fischer, Rezek (86. Kocourek) - Černý, Pilař. Trenér Václav Kotal.
Viktoria Plzeň: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Ševinský, Limberský - Petržela (86. Hruška), Rada, Horváth, Kolář (88. Vaněček), Jiráček (79. Střihavka) - Rezek. Trenér Pavel Vrba.

P.H.:Zápasy s Besiktasem nám ukázaly jakou hru bychom chtěli a měli hrát. To jsme potvrdili i na hřišti Hradce. Tam jsme byli jasně lepší a zaslouženě vyhráli.

GL - 5. kolo - 15.srpna
FC Viktoria Plzeň – 1. FC Slovácko 3:0 (1:0)
Branky: 10. Horváth, 58. Rezek, 62. Kolář
ŽK: Hlůpik, Kordula, Košút
Rozhodčí: Kovařík - Ubias, Teuber
Diváci: 5 421
Plzeň: Ticháček (67. Krbeček) – Limberský, Navrátil (37. Ševinský), Bystroň, Rajtoral – Petržela (82. Žůrek), Rada, Horváth, Kolář, Jiráček - Rezek.
Slovácko: Filipko - Košút, Kuncl, Kubáň, Kordula (80. Urbánek) - Mezlík, Fujerik, V. Valenta, Volešák – Szmek (77. Nestorovski), Hlůpik (46. Valenta)

P.H.:Ten zápas si po pravdě moc nevybavuji. Vím jen, že nehrál Švancara. Myslím, že Slovácko mělo na začátku jednu šanci, kterou jsme přežili a pak byl zápas jednoznačně v naší režii. Tyhle dvě výhry 3:0, myslím v Hradci a se Slováckem, byly po velmi dobrých výkonech, považoval bych je za dvě jednoznačné výhry.

Diváci: 7 943
Sparta: Blažek - Adiaba, Řepka, Brabec, Krob - Sionko, Kucka (54. Vachoušek), Hoheneder (71. Hejda), Matějovský, Jeslínek (71. Kweuke) - Wilfried.Trenér Jozef Chovanec.
Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (86. Ševinský), Rada, Kolář, Horváth (78. Bakoš), Jiráček (66. Střihavka) - Rezek. Trenér Pavel Vrba.

P.H.: Na Spartu jsme jeli s tím, že hrajeme s úřadujícím mistrem. Myslím, že vývoj utkání tomu napovídal. Sparta neměla během celého utkání jedinou vyloženou šanci a my jsme z naší gól dali. Bylo to podobné utkání jako se Slavií.

GL - 7. kolo - 29.srpna
Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)
Branky: 50. a 72. Kolář, 57. Rezek
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Lakomý
ŽK: Černák, Kučera, Lengyel, Ondrášek - Pavlík, Bystroň
ČK: 78. Ondrášek (Budějovice)
Diváci: 4082.
České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Mezlík (66. Sedláček), Černák (66. Pecka), Otepka, Lengyel, Hudson (90. Rakovan) - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (89. Střihavka), Kolář (83. Bakoš), Rada, Horváth, Jiráček (80. Ďuriš) - Rezek. Trenér: Vrba.

P.H.: Pokud se nepletu, tak jsme tam měli v první půli dvě šance, ale poločas skončil bez branek. Ve druhém poločasu jsme byli lepší a z té řady šancí jsme využili tři a zaslouženě dovedli zápas do vítězného konce.

Poločas: 0:4
Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň (60. Brezinský), Jiráček - Rada, Horváth - Petržela (60. Hruška), Kolář (82. Sladký), Rezek - Bakoš.

P.H.: Bylo jen otázkou jak k tomu zápasu přistoupíme. Jasnou odpovědí byl tříbrankový náskok po dvaceti minutách. Pak jsme měli přidat další branky, ale pohár se hraje na postup a nás o víkendu čekal další ligový zápas. Takže jsme to v Mostě dovedli k postupu. Řekl bych jednoznačná záležitost.

GL - 8. kolo - 12.září
FC Viktoria Plzeň - FK Ústí nad Labem 7:0 (4:0 )
Góly: 4., 58. Kolář, 27. Bakoš, 34. Petržela, 42. Horváth (pk), 49. Limberský, 67. Navrátil
ŽK: Valenta
Diváci: 7425 (vyprodáno)
Rozhodčí: Bílek - Mencl, Ubias.
FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Limberský (56. Jiráček), Bystroň (46. Ševinský), Navrátil, Rajtoral - Kolář, Rada, Horváth, Rezek, Petržela – Bakoš (67. Ďuriš)
FK Ústí nad Labem: Novák - Martykán, Polák, Džuban, Valenta, Zachariáš, Doležal (64. Kraut), Franc (76. Hyčka), Volek (46. Benčík), Janů, Jindráček

P.H.: Tohle utkání bylo pro mě první, kdy jsem zažil vyprodané Štruncovy sady. Ten zápas bavil jak nás, tak i fanoušky. Byl to myslím dobrý rozjezd druhé půlky podzimní části.

GL - 9. kolo - 17.září
FK Baumit Jablonec - FC Viktoria Plzeň 1:2 (0:1)
Góly: 83. Lafata - 18. Kolář, 65. Bakoš
ŽK: Jablonecký, Pavlík, Jarolím, Pekhart, Vošahlík, Kovařík – Petržela, T. Rada
Diváci: 3 512
Rozhodčí: Drábek – Jiřík, Kovařík
FK Baumit Jablonec: Špit - Zábojník, Jablonský, Krajčík (82. Eliáš), Pavlík, Drsek, Haurdič (58. Kovařík), Loučka, M. Jarolím (70. Pekhart), Vošahlík, Lafata
FC Viktoria Plzeň: Pavlík - T. Rada, Limberský, Ševinský, Navrátil, Horváth, Petržela (89. Brezinský), Kolář, Rajtoral, Rezek (80. Jiráček), Bakoš (85. Střihavka)

P.H.: Jablonec je doma obrovský silný, což jsme dobře věděli a proto jsme se soustředili na obranu. Musím však říci, že když jsme tam hráli my, tak Jablonec nehrál úplně nejlépe. Podle mého jsme mohli vyhrát i více. Vedli jsme dva nula a mohli přidat další góly, ale Jablonec po naší chybě snížil a bylo z toho takové krátké drama. V Jablonci jsme však hráli dobře a po zásluze vyhráli.

Diváci: 7 045
Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela, Rada, Horváth, Kolář (14. Jiráček) - Rezek (75. Střihavka), Bakoš (82. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.
Příbram: Hruška - Plašil, J. Štochl, Ricka, Nohýnek - Klesa, Tarczal (84. Borek), Videgla, Pleško - Jurdík (54. Wágner), Huňa (77. M. Štochl). Trenér Martin Hřídel.

P.H.: To si pamatuji úplně přesně. Zaspali jsme úvod zápasu a pustili Příbram do vedení. Nebylo to nic příjemného, protože Příbram hrála velmi dobře. My jsme potom čekali, že budou padat branky sami od sebe. Nakonec tam dostal Dan Kolář do nosu a musel střídat. Nastoupil Petr Jiráček, který po dvou minutách vyrovnal. A asi deset minut před koncem dával po takové tlačenici David Střihavka vítězný gól. Už před začátkem podzimu jsem říkal, že nejvíce se bojím zápasů s Příbramí, která hraje takový nepříjemný fotbal, což se potvrdilo. Musím přiznat, že jsem si oddychl, když jsme ten zápas zvládli.

GL - 11. kolo - 1.října
SK Slavia Praha - FC Viktoria Plzeň 0:1
Branka: 17. Rezek (PK)
ŽK: Hubáček, Belaid, Vyhnal, Kisel - Navrátil, Bakoš, Rajtoral
Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Koval
Diváci: 6133
Slavia: Zlámal - Janda (90. Vomáčka), Koubský, Ragued, Hubáček - M. Černý, Kisel, Dembélé (78. J. Černý), Belaid - Vyhnal, Hora (85. Petrák). Trenér: Petrouš.
Viktoria: Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Brezinský), Rada, Horváth, Rezek - Jiráček (81. Ďuriš), Bakoš (69. Střihavka). Trenér: Vrba.

P.H.: Byl to hodně podobný zápas tomu se Spartou. I když Slavia je momentálně v tabulce tam kde je, byly si ty zápasy hodně podobné. Dobře jsme bránili a přestože měla Slavia větší tlak než Sparta, dokázali jsme v obou těchto zápasech vytěžit z minima maximum a oba zápasy jsme shodně vyhráli.

Ondrášovka cup - 3. kolo - 6. října
FC GRAFFIN Vlašim - FC Viktoria Plzeň 0:2
Branky: 29. Rezek, 62. Ďuriš
ŽK: 1:2
Diváci: 1745
Rozhodčí: Možíš - Pelikán, Kocián
Graffin: Toma - Vebr, Petrů, Krmpotič, Schuter - Kotyza, Jungr, Süsser (66. Droppa), Průcha (76. Bálek) - Bálek, Bukač (71. Jícha). Trenér R. Nádvorník
Viktoria: Pavlík – Limberský, Bystroň, Brezinský, Rajtoral – Rada (87. Darida), Horváth, Jiráček (81. Hruška), Rezek, Ďuriš – Střihavka (71. Žůrek). Trenér P. Vrba

P.H.: Podobný pohárový zápas jako v Mostě. Tuším, že Vlašim v té době vedla druhou ligu a opět to bylo o našem přístupu. Z toho množství příležitostí jsme využili dvě a zaslouženě postoupili.

Diváci: 6 138
Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela, Rada (87. Brezinský), Horváth, Rezek - Bakoš (64. Jiráček), Kolář (79. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.
Brno: Lejsal - Hamouz, Trousil, Hudec, Dřížďal (80. Matyska) - Simerský, Dostálek, Střeštík (64. Michna), Kalabiška (88. Šamánek) - Michálek, Hodek. Trenér Karel Večeřa.

P.H.: Brno přijelo do Plzně s tím, že umístění v tabulce, neodpovídá jeho kvalitám. My jsme k tomu utkání přistoupili trošku volněji a museli jsme si to na hřišti vypovídat. Pak už se ten zápas vyvíjel v naší režii.

GL - 13. kolo - 23.října
FK Mladá Boleslav - FC Viktoria Plzeň 4:3
Branky: 20. Chramosta, 33. Rolko, 59. Táborský (pen.), 69. Dimitrovski - 38. Petržela, 61. Rada, 86. Rajtoral
Rozhodčí: Zelinka – Gallo, Vysloužil
ŽK: 3:5
Diváci: 3700
FK Mladá Boleslav: Miller – Fabián, Rolko, Dimitrovski, Kalina – Táborský, Procházka (92. Johana), Opiela, Mendy – Kulič (68. Toleski), Chramosta (65. Řezníček). Trenér Stanner
FC Viktoria Plzeň: Pavlík – Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský – Petržela (76. Ďuriš), Rada (85. Brezinský), Horváth, Rezek – Jiráček (46. Bakoš), Kolář. Trenér Vrba.

P.H.: Nemyslím si, že to byl den blbec, kdy nám nic nevyšlo. Řekl bych to jednoduše. Boleslav nás přestřílela, měla více štěstí. Neměli více šancí, nebo že by nás přehrávali, ale jak už jsem řekl, dokázali nás přestřílet. Přesto si myslím, že to byl zápas, který se musel fanouškům líbit. Boleslav byla prostě ten den šťastnější. Dvakrát jsme prohrávali o dva góly, dvakrát jsme dokázali utkání zdramatizovat. Do poslední minuty se tak hrálo o výsledek a přestože jsme ten zápas odehráli jako ty předcházející, nebyli jsme ten večer šťastnější.

Diváci: 6 657
Viktoria Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Bystroň, Navrátil, Limberský - Petržela (86. Brezinský), Rada, Hortváth, Kolář, Rezek (90. Jiráček) - Bakoš (68. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.
Teplice: Grigar - Rosa, Matula, Smejkal, Siva - Hošek (56. Došek), Ljevakovič (76. Zoubele) - Stožický (82. Kalivoda), Čajič, Vondrášek - Mahmutovič. Trenér Jiří Plíšek.

P.H.: Po té naší sérii, kterou přerušila Boleslav, hodně lidí čekalo, že zaváháme, že se budeme trápit. Všichni jsme cítili, že očekávání dalších mužstev je veliké, že budeme znovu ztrácet. Na Teplice jsme od začátku vlítli a po dvou standardkách jsme vedli 2:0. Na počátku druhého poločasu dával Réza do prázdné branky na tři nula a ten zápas byl v podstatě rozhodnutý. Nakonec padly ještě tři góly, které už o ničem nerozhodovaly.

GL - 15. kolo - 6.listopadu
FC Baník Ostrava - FC Viktoria Plzeň 0:2
Branky: 18. Rajtoral, 79. Kolář
Rozhodčí: Možíš - Kordula, Marek
ŽK: Marek, Bolf
Diváci: 4780
Ostrava: Daněk - Řezník, Neuwirth, Bolf, Neves - Lukeš, Marek (81. Frydrych) - Varadi, Frejlach, Koukal (57. Šenkeřík) - Zeher (90. Fantiš). Trenér: Lička.
Viktoria: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Horváth, Rada - Rezek (89. Brezinský), Kolář, Ďuriš (71. Jiráček) - Bakoš (80. Střihavka). Trenér: Vrba.

P.H.: Tenhle zápas si spíše budeme pamatovat z toho pohledu, že jsme vynuceně strávili v kabině dvacet minut v průběhu první půle, neboť na hrací plochu se dostal slzný plyn, který použila Policie mimo stadion. Ostrava hrála pod obrovským tlakem a asi se jí nehrálo dobře. My jsme toho dokázali využít a vyhráli jsme.

Diváci: 2 565
Viktoria Plzeň: Krbeček - Limberský (46. Rajtoral), Navrátil, Brezinský, Jiráček - Petržela, Rada, Horváth (56. Kolář), Bakoš, Ďuriš - Střihavka (70. Milić). Trenér Pavel Vrba.
Opava: Novák - Kiša, Formánek (46. Švrček), Cigánek, Čáp - Vyskočil, Partyš (81. Horka), Wirth, Zapletal, Žmolík - Halaška (68. Schaffartzik). Trenér Josef Mazura.

P.H.: Opět pohárový zápas, opět ze soupeřem z nižší soutěže. Během prvního poločasu jsme dali tři branky a prakticky o něm rozhodli. Potřebovali jsme si udělat dobrou výchozí pozici pro odvetu, což si myslím vyšlo.

Diváci: 6 859
Viktoria Plzeň: Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský (48. Jiráček) - Petržela (84. Střihavka), Rada, Horváth, Rezek - Kolář, Bakoš (66. Ďuriš). Trenér Pavel Vrba.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman - Vácha, Gecov, Bosančič (71. Papoušek), Breznanik (90. Zeman) - Štajner, Kerič (90. Dejmek). Trenér Petr Rada.

P.H.: Vyrovnané utkání. Řekl bych podobné jako s Mladou Boleslaví. Obě mužstva chtěla útočit, nikdo nehrál zbytečného zanďoura, což bylo pro diváky dobře. Neměli jsme více štěstí než soupeř a druhý gól jsme nepřidali. Rozhodně to nebyl zápas, za který bychom se měli stydět. Prostě jsme udělali bod s Libercem.

GL - 17. kolo - 19.listopadu
Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 1:0
Branka: 4. Trubila
ŽK: Štohanzl, Cseh, Ibragimov - Kolář, Rajtoral
Diváci: 3578
Rozhodčí: Příhoda - Čecháček, Peřina
Bohemians: Sňozík - Cseh (46. Bartek), Nikl, Lukáš, Jindřišek - Štohanzl, Držík, Kaufman, Trubila - Škoda, Ibragimov (82. Cissé). Trenér: Hoftych.
Viktoria: Krbeček - Rajtoral, Brezinský, Bystroň, Limberský - Petržela, Kolář (73. Ďuriš), Rada, Horváth, Jiráček (54. Bakoš) - Rezek (82. Milič). Trenér: P. Vrba.

P.H.: V tomhle utkání nám totálně utekl úvod. Nejprve v první minutě smolná srážka Brezinského s Krbečkem, poté inkasovaná branka ve čtvrté minutě. Navíc neuznaný gól v první části a poté dobývání obranného valu Bohemians. Přestože jsme měli příležitosti, nepodařilo se je proměnit a tak jsme vyšli střelecky i bodově naprázdno. Bohemka však byla soupeř, kterého jsme měli porazit, bohužel se ten zápas nevydařil.

Ondrášovka cup - 4. kolo - 22. listopadu
SFC Opava - FC Viktoria Plzeň 3:3
Branky: 13. Knapp, 37. Knapp, 78. Neubert - 19. Bakoš, 47. Rezek, 57. Horváth
ŽK: 2:1
Diváci: 2032
Rozhodčí: Bíma - Tacina, Szarowski
SFC Opava: Květoň - Švrček (66. Kiša), Klesnil (63. Neubert), Wirth, Kolínek, Cigánek, Formánek, Halaška (79. Hadaščok), Knapp, Partyš, Žmolík. Trenér Mazura
Viktoria: Ticháček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Jiráček - Rada, Horváth, Petržela, Bakoš (79. Střihavka), Rezek - Ďuriš (75. Mandula). Trenér Vrba

P.H.: My i domácí jsme pojali zápas ofenzivně, což si myslím bylo na hře vidět. Diváci tak museli být spokojeni, neboť viděli oboustranně útočný fotbal a šest branek. My jsme odjížděli do Opavy s cílem postoupit, což se nám podařilo.