Giant liga zahájena, úvodní díl vyhrál obhájce Nesveda

Mistryně světa MTB Tereza Huříková a kompletní tým (ČS MTB), olympionik Jirka Ježek (Fiat Smažík) a František Raboň ml. (výběr ČR) - to byly ozdoby Giant ligy.
Zima a silný vítr znepříjemňoval včera vpodvečer závod rekordnímu počtu 97 cyklistů.

Zima a silný vítr znepříjemňoval závod rekordnímu počtu 97 cyklistů. Peloton se při úvodní velké ceně Pechman pneu držel pohromadě pouze do 5. km, kdy se díky hromadnému pádu rozdělil na několik menších skupinek. Nastalého zmatku využila dvojice Jiří Nesveda (AC SPARTA PRAHA) a Jan Šimek (NCH TEAM CUBE). Postupně si začali vytvářet náskok, který se v polovině závodu vyšplhal na 30 sec. Na 28. km nastoupili mladíci Kulík, Hušek a Volf (všichni CK Příbram B.E.I.) a společně s nimi se vydal na pronásledování uprchlíků další Sparťan Josef Soukup. Jejich snaha však byla marná a po 7 km je pohltil peloton. Dvojice Nesveda a Šimek dojela celé startovní pole o jeden okruh necelých 8 km před cílem. V posledních kilometrech odskočila čtveřice Raboň st. (CK T-Mobil Druztová), Raboň ml. (výběr ČR), Lukeš a Kesl (oba AC SPARTA PRAHA). "Poslední dvojnásobně bodovaný spurt vyhrál František Raboň (výběr ČR), to mu však stačilo pouze na 4. místo celkového bodování," řekl nám ředitel Giant ligy Jan Kotal.