Granty na cestovní ruch dostane od Plzně šest subjektů

Šest subjektů uspělo v grantovém programu na rozvoj cestovního ruchu na rok 2011 Celkem si rozdělí 690 tisíc korun. Žadatel Výše požadavku ZČM- Muzeum loutek p.o. Plzeňského kraje 140.000,- Kč ZČM- Muzeum loutek p.o. Plzeňského kraje 120.000,- Kč TY&JÁ o.s. 70.000,- Kč Plze...

Cílená propagace v Plzni

Šest subjektů uspělo v grantovém programu na rozvoj cestovního ruchu na rok 2011 Celkem si rozdělí 690 tisíc korun.

Žadatel Výše požadavku
ZČM- Muzeum loutek p.o. Plzeňského kraje 140.000,- Kč
ZČM- Muzeum loutek p.o. Plzeňského kraje 120.000,- Kč
TY&JÁ o.s. 70.000,- Kč
Plzeňská folklórní scéna o.s. 90. 000, Kč
OCET o.p.s. 150.000,- Kč
Diakonie ČCE, círk.práv. os. 50.000,- Kč
Outdoor films s.r.o. 70.000,- Kč

ZČM - Muzeum loutek p.o. Plzeňského kraje
Název projektu: Sochařské sympozium „Kinetický dvorek“
Cílem sympozia je trvalé oživení a zatraktivnění dvorku Muzea loutek unikátním způsobem tak, aby umělecká díla kinetické sochy a objekty zároveň splňovala praktické a bezpečnostní kritéria pro užívání dětmi.
Na veřejně přístupném místě v historickém centru Plzně tak vznikne místo, po jehož objevení se návštěvník bude cítit jako v Alence v říši divů. Nejen, že dvorek muzea má charisma už sám o sobě, ale výsledkem sympozia bude osazení dvorku sochami a objekty, jejichž části lze rozpohybovat a poznávat nejen zrakem, ale i hmatem.
Sympozia se zúčastní 5 umělců s výhledem, že sympozium může probíhat každý rok, citlivě vybraných ze zájemců jak z řad profesionálů, tak studentů. K dispozici bude celý dvorek, díla budou muset splňovat kritéria pro umístění venku a pro manipulaci dětmi.
Termín a místo konání: 06-07/11

Žadatel: ZČM - Muzeum loutek p.o. Plzeňského kraje
Název projektu: Cyklus fotografií „paměť loutky“
Originální cyklu fotografií, který nevtíravou a zároveň poutavou formou mapuje slavné okamžiky z historie města Plzně a má ambici oslovit široké spektrum diváků.
Vypravěčem slavného příběhu města Plzně jsou historické i současné loutky, čímž získává prezentovaný sled historických událostí nový emocionální – „lidský“ rozměr.
Projekt spojuje témata pro Plzeň významná – příběh města Plzně, loutkářskou tradici, zachované autentické exteriéry a to v nevšední scénografickou stylizací, zaštítěnou kvalitní fotografií.
Projekt je vhodný k originální a zároveň dobře srozumitelné propagaci Plzně, použitelný nejen na webových stránkách města.

Cílem projektu je vytvořit nevšední fotografický projekt, spojující několik ideových rovin: milníky v historii a současnosti Plzně, loutkářskou tradici a fotografické umění fotografa Jana Pohrobního. Cyklus fotografií by měl nejen provést příběhem města, ale i diváka emocionálně ovlivnit a podpořit jeho chuť poznat Plzeň.
Termín a místo konání: 02-09/11

Žadatel: Ty & Já o.s.
Název projektu: Na konci léta 2011
Festival na konci léta je již tradiční akcí, kterou pořádá Občanské sdružení Ty a Já vždy na začátku září v centru Plzně. Je to celodenní festival, který má za cíl, co nejvíce přiblížit svět lidí s postižením veřejnosti. Prezentuje činnost různých organizací z Plzeňského kraje, které se věnují podpoře handicapovaných.
Tentokrát se festival uskuteční v sobotu 10. 9. 2011 v Křižíkových sadech v Proluce. Celý den se na pódiu budou střídat soubory, jejichž členové jsou mladí lidé s různým typem postižení – především s mentálním. Střídat je budou profesionální zpěváci a skupiny. V loňských ročnících vystoupili například písničkář Václav Koubek, Zbyněk Drda, skupina Trabant, Znouzecnost, Hlasoplet, Chodská vlna a mnoho dalších. Z účinkujících zastupující neprofesionální umělce to byli hudebně – dramatický soubor Hudební profesionální rytmická kapela z Jedličkova ústavu The Tap Tap.
Předchozí dva ročníky se festival uskutečnil na dvou scénách – přes den venku v Křižíkových sadech a večer se diváci mohli přesunout do plzeňského klubu Buena Vista Club. V příštím roce chceme toto schéma zachovat.
Termín a místo konání: 02-09/11

Žadatel: Plzeňská folklórní scéna o. s.
Název projektu: 15. Mezinárodní folklórní festival CIOFF „Plzeň 2011“
Jedná se o pětidenní festival s mezinárodní účastí s cílem přiblížit obyvatelům Plzně
a okolí kulturní tradice regionu i dalších národopisných oblastí. Festival každoročně obsahuje tzv. ústřední téma, které jednoznačně charakterizuje daný ročník. Vždy je kladen důraz zejména na účast tuzemských souborů z rozmanitých regionů. Pravidelně se jej účastní dětské i dospělé soubory z Plzně a západočeského regionu (Plzeň, Nýřany, Chrást, Starý Plzenec, Mrákov, Postřekov, Horní Bříza, Rokycany atd.), ostatních regionů ČR a zahraničí. Stala se již tradicí velmi dobrá spolupráce s akcí Historický víkend pořádaný Nadací 700 let města Plzně ve stejném termínu, která bude v následujících letech pokračovat. Každoročně je kladen důraz především na prezentaci českých a moravských hudebních a tanečních folklorních tradic s výraznou participací dětských folklorních souborů (dětem je věnováno několik samostatných festivalových pořadů).
Festival je zároveň důležitou součástí každoroční nabídky kulturního programu města Plzně a byl součástí kandidatury města Plzně na titul „Evropské hlavní město kultury 2015“, je řazen mezi hlavní a tradiční akce, které v Plzni budou v r. 2015 konat.

Žadatel: OCET o. p. s.
Název projektu: Animánie 2011
Cílem projektu je navázat na tradici animovaného filmu v Plzni, vytvořit z Plzně centrum dětské animace, založit tradici mezinárodní přehlídky animovaného filmu tvořeného dětmi a mládeží, nabízet tvůrčí využití volného času, rozvíjet kreativitu, představit možnosti tvůrčího využití nových médií, seznámit veřejnost s možnostmi animace, prohlubovat spolupráci a vzájemnou inspiraci subjektů, které se animací (či příbuznými oblastmi) zabývají – na národní i mezinárodní úrovni.
Letní zrání – animační soustředění pro děti, mládež a animační soustředění pro pedagogické pracovníky
Srpen 2011 – Plzeň
Animační soustředění pro děti a mládež je určeno zájemcům o filmu z řad dětí
a mládeže z celé ČR – jedná se o týdenní soustředění pod vedením profesionálních animátorů a zkušených ped. pracovníků; vzniklá díla jsou zasílaná na soutěžní přehlídky a festivaly v ČR i Evropě; určeno pro 30 zájemců
Animační soustředění pro pedagogické pracovníky proběhne ve spolupráci s chorvatským centrem kultury Dubrava – Záhřeb; z Chorvatska přijede polovina lektorů i účastníků; ped. pracovníci budou mít příležitost zdokonalit se v různých typech animačních technik, přímé práci s dětmi na animaci, storyboardu i motivačních technikách při práci s dětmi a mládeží; určeno pro 40 zájemců
Podzimní sklizeň – festival nejen animovaných filmů


Koná se v říjnu/listopadu v Plzni a je vyvrcholením celoročního projektu ANIMÁNIE 2011. Festival patří mezi klíčové kulturní akce Plzně jako EHMK 2015
Termín a místo konání: 11/11

Žadatel: Diakonie ČCE, círk.práv. os.,
Název projektu: Dny Dé aneb „Setkání dvou světů“
Smyslem projektu je vytvořit prostřednictvím benefiční kulturní a společenské akce prostředí pro setkání „dvou světů“ – svět lidí s postižením (zdravotním, mentálním) a svět zdravých lidí. Smysl projektu vidíme v možnosti vzájemně přiblížit tyto „světy“, snažit se odstranit předsudky, které v široké veřejnosti ve spojení s životem lidí s mentálním postižením, zdravotním handicapem stále zůstávají.
Po dobu 5ti dnů budeme ve středu města nabízet takové kulturní a společenské akce, ve kterým budou zapojeni také lidé se zdravotním postižením např. divadelní vystoupení
a kapely, kde účinkují také lidé se zdravotním postižením. Při kulturním programu bude mít široká veřejnost možnost se blíže seznámit s aktivitami lidí se zdravotním postižením, městem podporovaných činností.
Stručný popis jednotlivých akcí projektu:
8. června / Zážitkově hravý den při kterém si bude moci každý vyzkoušet jaké je to ocitnout se v „jiném světě“ a zároveň se seznámit s činností jednotlivých programů Diakonie ČCE – středisko v Plzni.
9. června / Kulturní festival během něhož se na podiu ve Smetanových sadech představí divadelní soubory, hudební a taneční skupiny. Zastoupeny budou oba světy.
7. - 12. června / Akce Cihla - Celonárodní benefiční sbírka na podporu chráněného bydlení pro lidi se zdravotním postižením. Patroni této akce v Plzni Andrea Černá a Zorka Kostková rovněž přislíbili pomoc při prodeji cihel.
Termín a místo konání: 11/11

Žadatel: Outdoor films s.r.o
Název projektu: 9. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů
Hlavním cílem projektu je přivézt do města Plzně filmy cestovatelského a sportovního žánru na podzim roku 2011, tedy v mimosezónním období. Zpestřit tak kulturní nabídku návštěvníkům města Plzně a také veřejnosti z Plzně a okolí. Festival probíhá ve 24 městech České republiky a jedním z míst je také Plzeň. Plzni je tak umožněno se prezentovat prostřednictvím festivalu v jiných krajích České republiky formou umístění prezentačním materiálů o Plzni.
V Plzni se projekt uskuteční v kině Beseda, po již pěti ročnících v předběžném termínu 27. - 30. 10. 2011, denně ve 2 dvouhodinových blocích, který se skládá z několika filmů. Celkem tak bude v Plzni uvedeno asi 30 filmů festivalu. Součástí festivalu bude doprovodný program, který probíhá ve formě besed, přednášek nebo prezentací významných osob z tohoto prostředí.
Termín a místo konání: 10/ 011


The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 18.05.2011 06:00



0 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka