Házenkáři Lokomotivy stále čekají na body

Nováček extraligy podlehl v prestižním duelu třetího kola nejvyšší soutěže pražské Dukle

Házenkář Lokomotivy Plzeň mají i po třech kolech extraligy na kontě nulu. Nováček nejvyšší soutěže po těsných porážkách s Jičínem a Frýdkem-Místkem podlehl v neděli v domácí hale na Slovanech i pražské Dukle. Tentokrát Plzeňané utrpěli debakl, soupeři podlehli o deset branek 19:29.
Dukla, kterou vede třemošenský kouč Vladimír Haber a v sestavě nechybí plzeňští odchovanci Šik, Vraný, Král či Stehlík, slavila první vítězství v soutěži. Hosté vstoupili do utkání koncentrovaně a už během dvaceti minut prvního poločasu si vytvořili rozhodující náskok. Ten ve druhé části hry už
nepustili, navíc se ve výborném světle představil jejich brankář Kurial.
Lokomotiva narážela na dobře organizovanou obranu hostí, kteří chyby domácích trestali rychlými protiútoky.
"Na zápas jsme se těšili, hrát s Duklou je derby. Vždyť já sám s některými hráči nedávno hrál. Ale podali jsme nepovedený výkon se zbrklou střelbou," uvedl hrající kouč Lokomotivy Milan Zeus. "Musíme pořád tvrdě pracovat, každý zápas je cenná zkušenost. Věřím, že se vše zúročí," doplnil Zeus.
Extraliga házenkářů, 3. kolo. Lokomotiva Plzeň - Dukla Praha 18:29 (8:13). Nejvíce branek: Halčař 5/1, Zeus 3/1, Houdek a Tureček po 3 - Weigner 7, Vraný 6. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 700.