Házenkáři podlehli Maďarsku

Oporami českého týmu v úvodním duelu Vánočního poháru byli Plzeňané Petr Štochl a Václav Vraný

Prohrou 25:27 s domácím Maďarskem vstoupili čeští házenkáři do Vánočního poháru, který se hraje v Békéscabě. Dnes se svěřenci Pavla Pauzy
utkají s reprezentací Slovenska.
Český tým, který startuje na turnaji bez většiny opor hrajících v zahraničí, začal proti Maďarsku dobře a první čtvrthodinu si udržoval jednobrankové vedení. Poté však v oslabení čtyřikrát inkasoval a domácí do přestávky získali náskok čtyř gólů. Ve druhém poločase čeští hráči snížili až na rozdíl jediného gólu, ale tři technické chyby v závěru pomohly domácím k
vítězství.
"Velmi dobře zachytali oba brankáři Miloš Slabý i Petr Štochl, kteří měli úspěšnost zákroků přes padesát procent, zápas vyšel i Vranému," řekl pro agenturu ČTK Pavel Pauza.
Výsledky: Česká republika - Maďarsko 25:27 (8:12)
Sestava a branky ČR: Slabý, P. Štochl - Heinz 3, Horák 1, Král 2, Vraný 6, Vítek 4/2, Stehlík, Motl 2, Plšek 1, Hrstka 3, Piskač, Šulc 3, Zdráhala, Prachař. Nejvíce branek Maďarska: Csaszár 7, Buday 4.