Házenkářky Plzně zahájily skupinu výhrou

Prvoligové házenkářky DHC SVŠ Plzeň vstoupily do bojů ve skupině o udržení v soutěži. V domácím prostředí borské haly podala děvčata kolektivní výkon a v sezoně vůbec poprvé porazila celek olomouckého Prioru jasným rozdílem 19:12.

Jednoznačný výsledek se zrodil v posledních čtyřech minutách prvního poločasu. Plzeňačky, hrají v modrém, odskočily ze stavu 7:6 na výrazných 11:6. Po přestávce domácí hráčky náskok dál zvyšovaly na konečných 19:12. Velkou oporou Plzni byla kapitánka Dana Žákovcová, nejen pilíř obrany, ale s pěti brankami také nejlepší střelkyně.Plzeńačkám letošní sezona příliš nevyšla, účast ve skupině o udržení je zklamáním.Teď je ale cíl jasný. Ve tříčlenné skupině o udržení, kde jsou Plzeňačky spolu s Olomoucí a Pardubicemi, není jiná volba než skupinu vyhrát a soutěž udržet.V příštím kole, už tuto sobotu, tedy Plzeňačky zajíždějí do Pardubic. Jakýkoliv bodový zisk je výrazně přiblíží záchraně.