Házenkářky TJ Sokol Tymákov mají mistrovský titul

Družstvo starších žaček TJ Sokol Tymákov vybojovalo na mistrovství ČR v Národní házené nejvyšší možnou příčku – mistrovský titul pro rok 2012. Další ocenění získaly dívky i v kategorii nejlepší obránkyně a nejlepší útočnice. Mistrovství ČR v Národní házené bylo slavnostně zahájeno v pátek 8. čer...

Mistrovství ČR v Národní házené bylo slavnostně zahájeno v pátek 8. června na zrekonstruovaném hřišti TJ Sokol Tymákov. Místní družstvo starších žaček se už v neděli 10. června mohlo radovat z mistrovského titulu v Národní házené pro rok 2012. Kromě kolektivního ocenění získala hráčka Karolína Mertlová titul nejlepší obránkyně Mistrovství ČR a hráčka Petra Kozáková byla oceněna jako nejlepší útočnice Mistrovství ČR.
Mistrovství pokračuje v Tymákově dalšími zápasy. Ve dnech 15. – 17. června se představí osm dívek z vítězného družstva starších žaček také v kategorii dorostenecké. O víkendu nebudou hrát pouze dorostenky ze Sokola Tymákov, ale i tymákovské ženy (v sobotu 16. 6. od 12.40 hodin) v druhém zápase finále play - off 1. ligy žen.

Celé mistrovství se nese pod heslem "TROUFNI SI ZATLESKAT SOUPEŘI" a bylo tak řazeno mezi akce významně podporující spolupráci a tolerantnost nejen mezi spoluhráči, ale především mezi soupeři. V rámci Mistrovství ČR podepisovala děvčata "Chartu fair - play", pod kterou se podepsaly nejen všechny domácí hráčky, ale i většina soupeřek.