HBC Plzeň si zahraje extraligové finále

Již třetí utkání semifinálové série Plzně a Hradce Králové rozhodlo o postupujícím do finále hokejbalové extraligy. Plzeňané jeli na východ Čech po dvou výhrách v domácím prostředí (4:3 a 5:1). V Hradci však Západočechy nečekalo nic jednoduchého. Soupeř hrál o všechno a to bylo od první minuty vidět...

Plzeňané mohli být rádi, že bez újmy přežili úvodní tlak hráčů Autoskla a po patnácti minutách šli do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Prostřední dějství naopak patřilo Plzni, která hned dvakrát skórovala, když přesně pálili Jan Pospíšil a Martin Kadaně. A na začátku třetí třetiny mohlo být rozhodnuto. Jenže Roušal trefil horní tyč a Ondřej Kejř zakončil své trestné střílení do stejného místa. Místo klidu tak přišel trest. Hradec dvěma góly srovnal skóre. Protože Slanec napálil opět jen horní tyč, bylo na řadě prodloužení.
Ani nastavených deset minut však přes několik slibných příležitostí na obou stranách rozhodnutí nepřineslo. Samostatná střílení pak ovládl gólman Šulan. Ten lapil všech pět pokusů a společně s jediným přesným střelcem Ondřejem Kejřem posunul Plzeňany do finále.
První duel, ve kterém půjde o mistrovský titul, je na programu již v sobotu 15. května. Do haly na Košutce zavítá loňský mistr z Kladna.

3. semifinále, sobota 8.5.2010
Hr.Králové - Plzeň 2:3ss (0:0, 0:2, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 36:12 Bílý (Bacovský), 41:50 Bacovský (Kubeš) - 15:13 Kadaně (Roušal), 19:43 Pospíšil (Roušal, O. Kejř), rozhodující sam. střílení O. Kejř.
Rozhodčí: Vokurka, Horský. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:26.
Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
Hr.Králové: L. Hora - Chmel, Filip, Kamaryt, Fišer, Mašík, Hák - Mokříž, Nutil, Bílý, Kubeš, Bacovský, Ruda, Urban, Novák, Hrabica, T. Hora, Merta, Tesař.
Plzeň: Šulan - Kadaně, Edl, Juráček, Slanec, Pospíšil, Beránek, Kavalír, Bezděk - O. Kejř, Roušal, Muchl, J. Kejř, Štulc, Zeman, Komanec, Vágner, Chowaniec, Regner, Liška. (chlp)