HBC ŠKoda Plzeň vede tabulku

HBC Třinec - HBC Škoda Plzeň 1:2. V Třinci začala obě mužstva trochu rozháranou hrou ale postupně se její obraz začal zlepšovat.

Škoda se dostávala častěji před branku brankáře Heczka a v šesté minutě se střelecky prosadila druhá řada, když svůj důraz uplatnil Honza Bednář. V závěru první části se však zranil Honza Beránek a tým dohrával na pět obránců. Úvod druhé třetiny byl opět ve znamení aktivity Západočechů. Přesto se s přibývající dobou začala vytrácet důslednost a toho soupeř využil, když Skarke nasměroval svojí střelu za záda Tomáše Semery. Plzeň opět zapla a odměnou jí byla nejen přesilová hra ale i druhý a jak se ukázalo nakonec vítězný gól z hole Mariána Juráčka. Ve třetí části hrála Škoda díky přesilovkám a oslabení už jen na dvě řady a pomalu kráčela za dalšími body. Přesto byl závěr ještě nadmíru dramatický. V posledních 40 vteřinách hrál Třinec ve dvojnásobné početní výhodě. Rovnou půlminutu před koncem nařídil rozhodčí trestné střílení za posunutí branky gólmanem Plzně. Domácí Konderla však na Semeru nevyzrál. Slezané navíc odvolali brankáře, ale ani dvojnásobný počet domácích na hřišti nezměnil nic na tom, že si Škoda odvezla opět tři body ze hřiště soupeře.
SK Sudoměřice - HBC Škoda Plzeň 3:4. Přesto, že na Sudoměřice měla Škoda špatné vzpomínky z loňského playoffs nastoupili hosté velmi vlažně. Navíc po chybě se Sudoměřice dostali snadno v osmé minutě zápasu do vedení. Škoda zvýšila výrazně obrátky a důraz. Díky tomu bylo za minutu srovnáno. Jarda Kejř zavěsil svojí bekhendovou střelu pod horní tyčku brankáře Katerinjuka. Nápor plzeňských hráčů vzrůstal ale bez střelecké efektivity. Druhá třetina měla být ve znamení pozorné obrany a aktivní hry již při zakládání útoků Moravanů. Další dobré příležitosti skončily vedle branky nebo na hrudi gólmana. Naopak v polovině utkání po nedorozumění hostů se řítili hned tři hráči na branku Honzy Donauschachtla. Ten první pokus zlikvidoval ale dorážka byla nad jeho síly. Za dvě minuty navíc domácí obránce Ivánek pomocí teče dostal míček do plzeňské branky potřetí. Škoda zcela vypadla ze hry a jen díky Donauschachtlovi nebylo skóre vyšší. Na špatné hře nic nezměnila ani přesilovka v závěru prostřední části. Až ve třetí třetině ssse hostující tým probral a opět jich bylo celé hřiště. Po jednom ze závarů před Katerinjukem se nejlépe orientoval opět Jarda Kejř a snížil na rozdíl jedné branky. Domácím hráčům navíc docházely síly a tak nebylo překvapení, že Škoda se necelých šest minut před koncem dočkala vyrovnání. Prudkou ranou se prosadil Michal Edl. Plzeňáci po této brance více zajišťovali obranu ale zbylo jim dost sil na ofenzívu. Minutu a půl před koncem řádné hrací doby přišlo rozuzlení. Po přehrávce Pavla Štulce přesně namířil Martin Kadaně a zajistil Škodě cenné vítězství. Tým uhájil tříbodový zisk i při půlminutové hře 4 proti 6.