HBC Škoda Plzeň vyhrála i napodruhé!!

HBC Škoda Plzeň – SK Sudoměřice 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)

První střetnutí finálových soupeřů loňského ročníku bylo poznamenáno vytrvalým deštěm a malým počtem hráčů soupeře. Škoda měla eminentní zájem na prodloužení vítězné série před následující herní pauzou. Narážela však na houževnatý odpor deseti hráčů soupeře, který možná překvapivě nevyklízel pozice a snažil se hrát především v úvodní třetině relativně aktivně. Žádná z šancí Plzeňanů brankou neskončila. Naopak se mohli radovat hosté ale střela soupeře skončila na tyči Semerovo branky. O břevno se o chvíli později otřela i rána plzeňského Zemana. Ve druhé třetině byl po pěti minutách hry vyloučen za hrubý faul sudoměřický Bolebruch a první řada potřebovala pouhé dvě vteřiny přesilovky na to, aby otevřela skóre. Míček rychle putoval po ose Lendl - Muchl - Kadaně a posledně jmenovaný prostřelil výborného Komendu v brance Sudoměřic. Škoda po vstřelené brance zvýšila aktivitu ale soupeř se dobře bránil, navíc se po pár minutách odporoučel do kabiny Muchl s roztrženým obočím. Přesto se lídr dočkal do přestávky zvýšení náskoku. Po hezké kombinační akci uvolnil Balíček Beránka, který přesnou střelou překonal Komendu podruhé. Na ukazateli času svítilo 12:51. Poslední dějství zahájila Plzeň tak jak ukončila to předchozí. Vágner předložil před brankou hostů Větrovcovi takovou přihrávku, že ten musel míček uklidit do branky potřetí. Míček záhy putoval na střídačku, protože to byla premiérová trefa Větrovce v extralize. Pohoda domácího týmu se projevila za necelé další tři minuty. To se parádně do protilehlého horního růžku trefil Lendl. Dobré rozpoložení začaly narušovat přísnější verdikty rozhodčích a jednu z nabídnutých přesilovek hosté využili ke vstřelení branky - jediné v utkání. Západočeši ale v pouti za dalšími body už jakoukoli komplikaci nepřipustili. Dokladem toho byla pátá branka v síti Sudoměřic.Signalizovanou výhodu přesilovky využil svým druhým letošním gólem Jaroslav Kejř. Škoda se tak přiblížila na jediný zápas loňské skvělé vítězné sérii, která trvala osm utkání v řadě.
Trenér Zdeněk Tománek: Koncentrovaný a trpělivý výkon přinesl dalších šest bodů. Pozitivním prvkem obou zápasů bylo i to, že jsme konečně nemuseli otáčet skóre. Máme výborný úvod ale chceme ve výsledcích pokračovat. Po přestávce nás čekají dva zápasy venku na hřištích obtížných soupeřů.