HC Plzeň 1929 – HC Sparta Praha 4:5 po samostaných nájezdech

Reparát na nepodařené utkání v Praze mohli ve středu složit naši hokejisté před vlastními fanoušky v dohrávce 1. kola. Hned jako první se v 5. minutě z otočky trefil N. Johson a Plzeň šla do vedení. Bohužel to bylo poslední vedení celého zápasu. V první třetině vyrovnal Petr Ton po velkém ...

Reparát na nepodařené utkání v Praze mohli ve středu složit naši hokejisté před vlastními fanoušky v dohrávce 1. kola.

Hned jako první se v 5. minutě z otočky trefil N. Johson a Plzeň šla do vedení. Bohužel to bylo poslední vedení celého zápasu. V první třetině vyrovnal Petr Ton po velkém tlaku Sparty. Ve druhé třetině se se krátce po sobě trefili Rachůnek a Ton a vyhnali tak plzeňského brankáře Svobodu na střídačku. Výměna brankářů vedla k velkému tlaku Plzně. Přesilovky po nesmyslných faulech sparťana Kočího postupně využil Duda a Horna. Indiáni zaslouženě vyrovnali, Plzeňský brankář Mazanec neměl opravdu moc práce.

Klíčovým momentem celého utkání byla nevyužitá přesilovka Plzně 5:3 za stavu 3:4 pro Spartu. Střely na bránu v poměru 13:3 mluví za vše. Do třetí třetiny šli indiáni s jasným cílem dát gól. Opět nedokázali využít několik přesilovek, ale na konci se se štěstím podařilo vyrovnat.

Prodloužení gól nepřineslo a tak se 6080 diváků dočkalo trestných nájezdů, kde byli šťastnější hosté a gólem Jánského si připsali bod navíc. Plzeň může být ráda alespoň za bod.

A teď pro Vás mám jednu noviku z vedení klubu. Po zápasu s Kometou opouští klub tiskový mluvčí klubu Jiří Světlík. Protože si tohoto člověka hodně vážím a myslím si, že pro tvář týmu udělal hodně, přeji mu touto cestou za všechny, kteří mají stejný názor jako já, hodně štěstí do dalšího působení a doufám, že jak nám ho obrazně kometa odnese tak ho jiná hvězda k indiánům vrátí.