HC Plzeň 1929 porazila Kometu Brno 4:3

Plzni se výborně vydařil vstup do utkání. V první minutě se postupně trefil Jiří Vykoukal a Nicholas Johnson a stav 2:0 po první minutě vyhnal brněnského brankáře Trvaje na střídačku a do branky hostí se postavil Sasu Hovi, ale ani ten nedokázal rozjetou Plzeň zastavit. Výborně hrající Jiří Vykoukal...

Plzni se výborně vydařil vstup do utkání. V první minutě se postupně trefil Jiří Vykoukal a Nicholas Johnson a stav 2:0 po první minutě vyhnal brněnského brankáře Trvaje na střídačku a do branky hostí se postavil Sasu Hovi, ale ani ten nedokázal rozjetou Plzeň zastavit. Výborně hrající Jiří Vykoukal ho ještě během první třetiny překonal a na ukazateli svítilo 3:0 pro domácí.
Kometa však přijela do Plzně pro body, které nutně potřebuje pro play off a ve vlastním oslabení těsně před první sirénou snížila díky Čermákovi na 3:1.

Ve druhé třetině indiáni nenavázali na výborné výkony z první třetiny a předváděli spíše laxní hokej, ale hlad Komety po bodech se podařilo zúročit až na začátku třetí třetiny, kdy kontaktním gólem vrátil Kometu do hry Vašíček. Drama se pokusil odvrátit Patrik Petruška, který v 52. minutě překonal Hoviho a Plzeň opět vedla o dva góly. Brněnský Svoboda sice ještě snížil na 4:3, ale na více již Kometě čas nezbyl a z Plzně si toužebné body neodvezla.

HC Plzeň 1929 si tak upevnila svou pozici na 2. místě tabulky s výrazným náskokem na 3. Pardubice. Na vedoucí Spartu ji chybí 4 body.

S výbornými výkony indiánů se zvyšuje i návštěva v ČEZ aréně, dnes přišlo 6204 diváků.
Pro mě byl milým překvapením výkon Marka Mazance, chytal velmi pozorně a mužstvo dnes rohodně podržel.