HC Plzeň 1929 porazila v neděli Vervu Litvínov 2:1

V neděli zavítali na plzeňský led hráči Litvínova, kterým s v posledních kolech vůbec nedařilo a určitě si nechtěli připsat pátou porážku v řadě. Plzeňští indiáni měli za sebou dvě remízová utkání a určitě si chtěli připsat tříbodové vítězství a navíc Litvínovu určitě nezapomněli porážku v loňském p...

V neděli zavítali na plzeňský led hráči Litvínova, kterým s v posledních kolech vůbec nedařilo a určitě si nechtěli připsat pátou porážku v řadě. Plzeňští indiáni měli za sebou dvě remízová utkání a určitě si chtěli připsat tříbodové vítězství a navíc Litvínovu určitě nezapomněli porážku v loňském předkole play-off, která znamenala pro Plzeň konec sezóny.

Do branky Litvínova se nepostavil Martin Volke, který byl hlavní zbraní v loňských bojích, ale jeho kolega Petr Franěk. Bohužel i ten, jakoby znal recept na plzeňské střelce, během první třetiny postupně vychytal Dudu,Hanzlíka,Lva a Mrňu. Mladičký Marek Mazanec, který dostal poprvé důvěru v této sezóně měl o poznání méně práce. První třetina tak skončila bez gólu a domácí útočníci měli o přestávce o čem přemýšlet.

Druhá třetina navázala na první a stále se nesla ve znamení výborných zákroků Petra Fraňka.
Trefil se až ve 27. minutě Michal Dvořák, po krásné individuální akci.Druhou branku přidal po závaru před bránou Jan Kovář, který nastřelil brusli bránícího hráče a Litvínov si tak dal v čase 46:04 vlastní gól. K velkému dramatu se schylovalo v čase 55:26 kdy střelil kontaktní gól Mejdan, ale Marek Mazanec si připsal pár výborných zákroků a Plzeň tak vyhrála 2:1.

HC Plzeň 1929 je po 10. kole v čele tabulky. Své kvality ukázal v tomto zápase Marek Mazanec, který v sobotu pomohl v Klatovům k vítězství nad Hvězdou Praha.

Indiáni se potýkají s velkou marodkou. Nemocný je Frolo, Kabele, Kinrade a Vlasák.