HC Plzeň 1929 porazila v sobotu Zlín a ujala se vedení 3:2

Plzeňští indiáni vyhráli oba domácí duely a do Zlína jeli za lichotivého stavu 2:0 vyhrát alespoň jeden zápas. Bohužel se jim to nepovedlo, ve Zlíně prohráli první zápas0:1 a druhý v prodloužení 5:4 a tak se na domácí led vraceli za stavu 2:2 k velmi důležitému pátému utkání, které vítězi poskytuje ...

Plzeňští indiáni vyhráli oba domácí duely a do Zlína jeli za lichotivého stavu 2:0 vyhrát alespoň jeden zápas. Bohužel se jim to nepovedlo, ve Zlíně prohráli první zápas0:1 a druhý v prodloužení 5:4 a tak se na domácí led vraceli za stavu 2:2 k velmi důležitému pátému utkání, které vítězi poskytuje jakousi psychickou výhodu.

Utkání začalo opatrně z obou stran, ale s postupem hrací doby viděla naplněná plzeňská ČEZ aréna velmi napínavý duel. Skóre otevřel domácí Václav Pletka, ale ještě v první třetině vyrovnal zlínský Čajánek. Druhá třetině nepřinesla gól, ale jen bitku mezi plzeňským Michalem Dvořákem a hostujícím Řezníčkem, a tato bitka jakoby nakopla a začal se hrát velmi pohledný a útočný hokej.

Ve třetí třetině se po výborně trefil Nicholas Johnson a dostal svůj tým do vedení, bohužel pro domácí i na tento gól dokázal odpovědět zlínský Čajánek a po opatrném závěru třetí třetiny se šlo do prodloužení.
Hned v úvodní minutě mohl rozhodnout Radek Duda, ale puk jen těsně minul jeho hokejku a aby bylo vyrovnáno i na šance, Čajánek trefil odraženým pukem pouze Svobodovo beton.

Prodloužení tedy o vítězi nerozhodlo a na řadu přišly nájezdy, ve kterých skóroval pouze Václav Pletka a vystřeli tak Plzni velmi důležité vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

HC Plzeň 1929 má tak do šestého utkání pomyslný mečbol a v pondělí na zlínském ledě může již rozhodnout. Zatím však platí heslo „Můj dům-můj hrad“, ale budeme věřit, že to naši kluci zvládnou a Zlín se již do Plzně v této sezóně nevrátí.