HC Plzeň 1929 si poprvé v sezóně připsala 3 body za vítězství

Mladá Boleslav přijela na horký plzeňský led zaznamenat své první vítězství v nové sezóně. Před sezónou prošel tým Mladé Boleslavi velkým kádrovým zemětřesením, které by mělo v této sezóně přinést odlepení od posledních příček a posunout tým do bojů play off. Přibylo mnoho zvučných jmen jako Jarosla...

Mladá Boleslav přijela na horký plzeňský led zaznamenat své první vítězství v nové sezóně. Před sezónou prošel tým Mladé Boleslavi velkým kádrovým zemětřesením, které by mělo v této sezóně přinést odlepení od posledních příček a posunout tým do bojů play off. Přibylo mnoho zvučných jmen jako Jaroslav Balaštík, David Výborný a nesmíme zapomenout ani na exlitvínovského brankáře Hübla.

Výborně připravená Plzeň za svým prvním vítězstvím za tři body vyrazila hned po zahajovacím buly. V sedmé minutě se prvně trefil Tomáš Vlasák. A bylo jasné, kdo bude mít na ledě převahu. Výborně hrající indiáni ubránili i dvojnásobnou přesilovku bruslařů.

Po přestávce se ve 24 minutě trefil Hanzlík a ve 34. minutě i St. Pierre a Plzeň měla utkání zcela pod kontrolou. Výborně chytající Svoboda si nechal svůj výkon pokazit pouze střelou Mikulíka, který ani nedoufal, že jeho lehké nahození bude jediným gólem Boleslavi. Pokažená nula ho musela hodně mrzet, za poraženou bránu vyfasoval desetiminutový osobní trest.

Těsně před koncem třetí třetiny pečetil jasnou výhru Plzně prázdné brány Hlinka a upravil tak skóre na konečných 4:1 pro modrobílé.

Mladá Boleslav si body z Plzně neodváží naopak Plzeň se ukázala ve výborné formě a tak se všichni můžeme těšit na neděli, kdy se do cesty za body Plzni postaví České Budějovice, které dnes na svém ledě porazili Slavii.