HC Plzeň 1929 v semifinále play-off extraligy

HC Plzeň ve středu vyhrála na svém ledě poslední 7. duel s PSG Zlín a posunula se tak do semifinálových bojů o mistra extraligy. Sedmý rozhodující zápas nabídl vyprodané ČEZ aréně všechno, co má takový zápas mít. Ve všech předchozích zápasech platila dvě pravidla: kdo dal první gól vyh...

HC Plzeň ve středu vyhrála na svém ledě poslední 7. duel s PSG Zlín a posunula se tak do semifinálových bojů o mistra extraligy.

Sedmý rozhodující zápas nabídl vyprodané ČEZ aréně všechno, co má takový zápas mít.
Ve všech předchozích zápasech platila dvě pravidla: kdo dal první gól vyhrál a plně využitá domácí prostředí, tedy pravidlo „Můj dům-můj hrad“.

Všem, kteří dáme na pověry tedy velmi zatrnulo v první třetině, kdy bývalý plzeňský indián Michal Důras poslal Zlín do vedení a PSG tak vyhrálo první třetinu.

Po přestávce se začal hrát úplně jiný hokej. Nejprve vyrovnal po velkém tlaku Radek Duda.
Na tento gól dokázal ještě Zlín odpovědět a vedení jim znovu vrátil Galvas. Indianí dobývali zlínskou branku jak to šlo a nakonec se povedlo vyrovnat Jiřímu Hanzlíkovi. Plzeň přestřílela v této třetině Zlín 18:8 a bylo jen otázkou času, kdy se jim podaří Zlín zlomit.

Třetí třetina bylo z obou stran výrazně opatrnější. Opět se nesla v duchu dobýván zlínské branky ve které vynikal výborný Luboš Hořčička, který držel zlínské dlouho ve hře.

Překonat se ho povedlo až 2 minuty před závěrečnou sirénou Nicholasi Johnsonovi a při zlínské hře bez brankáře upravil skóre do prázdné brány Radek Duda.

Sedmý zápas je vždy ošemetný a tento nebyl výjimkou. Nabídl všem hokejovým fanouškům výborný hokej, krásné góly a velkou touhu po vítězství. Vyhrát může jen jeden a tentokráte to bylo lepší mužstvo, ke kterému se přiklonilo i to pověstné hokejové štěstí.

HC Plzeň 1929 v semifinálových bojích narazí na Kometu Brno, která senzačně vyřadila držitele Prezidentské trofeje HC Spartu. Věřme, že to bude plzeňský tým, který zastaví let Komety a postoupí do finále. Semifinálové zápasy začínají na plzeňském horkém ledě v pondělí 26.3.2012. Držíme palce, klucí indiánští!!!!