HC Plzeň 1929 vstoupila do nového roku vítězně

Atraktivnějšího soupeře si indiáni na první zápas nového roku nemohli snad ani přát. Do Plzně přijel vedoucí tým tabulky HC Sparta Praha a díky kontumací výsledku z Třince se jednalo o duel prvního a druhého celku extraligy. Po prohraném zápase v Třinci upravil trenér Jelínek skladbu útoků ...

Po prohraném zápase v Třinci upravil trenér Jelínek skladbu útoků a toto rozhodnutí se během zápasu ukázalo jako klíčové.

Hned po začátku zápasu se v čase 1:31 z první vážné akce trefil Dušan Andrašovský, v čase 5:59 přihrával opět Dušan Andrašovský Ondřeji Havlíčkovi, který zaznamenal první gól v extralize.

V čase 14:42 využili hosté první přesilovky a vrátili se do zápasu. Do kabin se šlo po výborném výkonu Plzně za stavu 2:1 pro domácí.

I v druhé třetině mohli diváci sledovat krásný hokej, který kazily snad jen neustálé protesty sparťanské lavičky. V čase 32:04 si sparťanská obrana nepohlídala Michala Dvořáka a ten se ocitl zcela osamocen před brankářem a zvyšoval na 3:1.Sparta se dalšího gólu dočkala v přesilovce 5:3,kdy 16 vteřin před sirénou snížil Petr Tenkrát.

Ve třetí třetině to byli hosté, kteří měli trochu více ze hry, ale jak už to v hokeji bývá po nádherné akci střelil gól plzeňský Johnson po krásné příhrávce Pituleho. Tento náskok již Plzeň nehodlala pustit a nepustila Spartu do žádných vážných situací. Sparta se ke konci spíše než tlaku ve hře věnovala osobním soubojům, takže jejich trestná lavice vypadala spíše jako střídačka a sparťanský Phillip si dokonce za nemístné protesty vykoledoval osobní trest a odešel předčasně do šaten.

V 59 minutě vyžil Jiří Hanzlík přesilovku 5:3 a upravil skóre na 5:2.

Utkání sledovalo 5832 platících diváků, což je číslo vzhledem na atraktivitu soupeře velmi malé.