HC Plzeň 1929 zvítězila po desáté v řadě

Výborné výkony plzeňských indiánů mohli zastavit České Budějovice, aktuálně 4. tým extraligové tabulky. Jenže plzeňští indiáni vlétli do zápasu ve velkém stylu. Hned v první minutě se ocitl před brankářem hostujicích osamocený Havlíček a přesně trefil bránu 1:0. Celá první třetina byla ve ...

Celá první třetina byla ve znamení velkého tlaku domácích a výborných výkonů českobudějovického brankáře Jakuba Kováře, který čelil 20 střelám. Až těsně před koncem třetiny, na kostce svítil čas 0:02 poslal gól do šatny Marušák a do šaten se tedy odcházelo za stavu 0:2 pro domácí. Zásahy brankářů po první třetině mluví za vše Adam Svoboda 8 a Jakub Kovář 20.

Ve druhé třetině zvýšil nejprve výborně hrající Ondřej Havlíček na 3:0. Jenže Budějovice využili přesilovku po vyloučení navrátilce do plzeňské sestavy Jaroslava Modrého a kontaktním gólem v 29. minutě se vrátili do zápasu. O vyrovnané třetině svědčí i zásahy brankářů 12:13.

Velký tlak Budějovic vyvrcholil na začátku třetí části kdy Gulaš našel Langhammera a ten snížil na 3:2 a plzeňští viditelně znervózněli. Klíčovým bodem zápasu se ukázal faul na staršího dorostence hrajícího za A tým Dominika Kubalíka, po kterém bylo nařízené trestné střílení. Mladík se štěstím proměnil a dočkal se tak velkých ovací starších spoluhráčů a 5 424 diváků. V 50. min. zvýšil na 5:2 Nicholas Johnson. Budějovice se ale nevzdali a využili každé chyby obránců nebo brankáře a během dvou minut prostřelili plzeňského brankáře 2krát.
Drama ale odmítl Radek Duda a po přihrávce Martina Straky potvrdil při budějovické power play do prázdné brány na 6:4.

HC Plzeň 1929 se tak bodově dotáhla na první Spartu.