HC Plzeň o víkendu 2x porazila Zlín a vede 2:0

Do úvodních bojů ve čtvrtfinále play-off vstoupili indiáni pod novým heslem „Život je boj“ a že si nechtějí hrát, ale vybojovat si postup do dalších bojů o titul bylo hned od prvních minut více než zřejmé. Výsledky vzájemných duelů Plzně a Zlína ze základní části byly vždy velmi těsné, ale vždy ...

Výsledky vzájemných duelů Plzně a Zlína ze základní části byly vždy velmi těsné, ale vždy vítězné pro tým z Plzně.

Podle odborníku a statistik se dalo očekávat velmi vyrovnané čtvrfinále. První sobotní zápas jim dal zcela za pravdu. Domácí indiáni se dostali dvakrát do vedení díky trefám Ondřeje Kratěny, ale PSG Zlín vždy našlo odpověď a 8200 diváků těsně před koncem již očekávalo prodloužení, když 20 sekund před koncem chybovala zlínská obrana a Radek Duda překonal hostujícího brankáře Sedláčka a rázně tím odmítl další boj a indiáni tak vyhráli velmi důležitý první zápas 3:2 a ujali se vedení v serii 1:0. Zápas se velmi povedl Ondřejovi Kratěnovi, který dvě branky dával a na třetí, velmi důležitou, přihrál Radkovi Dudovi. PSG Zlín byl celý zápas lepším týmem, ale hokej se hraje na góly a obzvláště v play-off rozhodují chyby a v tomto utkání tu rozhodující udělali právě hokejisté Zlína.

Nedělní zápas už byl úplně jiný. HC Plzeň nedala Zlínu téměř žádnou šanci, hned v 8. minutě využil nepozornosti zlínského brankáře Ondřej Havlíček, který jen tak zcela z úhlu nahodil puk na branku a k překvapení všech, puk propadl do branky. Zlínští po této chybě jakoby znejistěli a na začátku druhé třetiny dokonce nedokázali zužitkovat výhodu dvojnásobné přesilovky po vyloučení Marušáka. Plzeň ještě ve stejné třetině této příležitosti využila, když se k puku mezi kruhy dostal Václav Pletka a přesně trefil Sedláčkovu bránu. Ve třetí třetině našel Kaberle Pituleho a ten nádhernou dělovkou vrátil Plzni dvoubrankové vedení a zlínští museli začít hrát více otevřeně.

Na konci vzplály na ledě i v ochozech velké emoce po faulu Linharta na Jeřábka, ale Václav Pletka ho potrestal více než rozhodčí a to pátým plzeňským gólem. Protesty zlínských pár minut před koncem byly již zcela zbytečné, ale patří k play-off. Plzeň tak zvládla výborně i druhé utkání, ujala se vedení v serii na 2:0 a my všichni budeme držet palce ve středu,kdy se boje přesouvají do Zlína.

PSG Zlín bude mít sice výhodu domácí prostředí, ale bude si muset poradit s plzeňskou obranou podpořenou výborně chytajícím Adamem Svobodou.