HC Plzeň porazila PSG Zlín po samostatných nájezdech

Ševci ze Zlína přijeli na plzeňský horký led upevnit svoji pozici lídra tabulky. Do branky se postavil Luboš Hořčička, který byl výraznou oporou Plzni v loňské sezóně. A jakoby znal recept na plzeňské střelce a během první třetiny nepustil za svá záda žádný puk. Naopak v 11 minutě se prosadil zlíns...

Ševci ze Zlína přijeli na plzeňský horký led upevnit svoji pozici lídra tabulky. Do branky se postavil Luboš Hořčička, který byl výraznou oporou Plzni v loňské sezóně. A jakoby znal recept na plzeňské střelce a během první třetiny nepustil za svá záda žádný puk. Naopak v 11 minutě se prosadil zlínský Köhler a první třetinu tak indiáni prohráli 0:1.

Druhá třetina přinesla o poznání lepší hokej. Nejdříve uklidnil plzeňské fandy vyrovnávací střelou Mrňa a těsně před koncem třetiny obrátil vývoj zápasu Marušák.

4913 diváků se po přestávce dočkalo velmi nervózní třetí třetiny. Během třetiny si vysloužil zlínský Leška osobní trest za nesportovní chování a jako velmi hovorný se jevil i Petr Čajánek, který s rozhodčími komunikoval i ze střídačky. Atmosféra houstla to nejen v hledišti. Vrcholem byl odpískaný faul Radka Dudy za velmi spornou hru vysokou holí. Této přesilovce se indiáni ještě ubránili, ale při vyloučení Hanzlíka využili hosté dvojnásobnou přesilovky a Köhler v čase 48.00 vyrovnal. Plzeňský tlak přerušil faul Dudy na na Hamrlíka, kterého si rozhodčí všimli až po několika sekundách.

Po prodloužení utkání došlo k samostatným nájezdům. Za Plzeň se trefil Straka a Hanzlík za Zlín pouze Köhler,a i když si zlínský Petr Leška pro špatný pohyb Adama Svobody svůj nájezd zopakoval, bod navíc má nakonec Plzeň.

HC Plzeň 1929 tak zůstává po 8. odehraném kole na 2. místě tabulky a myslím, že můžeme být všichni spokojeni. Diváci se po utkání rozloučili s bývalými plzeňskými hráči Michalem Důrasem a Lubošem Hořčičkou.