HC Škoda Plzeň porazila Bílé Tygry Liber až v nájezdech

Po dvou prohrách si chtěli plzeňští indiáni napravit sebevědomí na zatím velmi tápajícím Liberci. A až do 47. minuty to vypadalo, že je o vítězi rozhodnuto. V první třetině se trefila nová posila Plzně Martin Ševc. Ve druhé třetině zvýšil náskok výborně hrající Milan Gulaš. Do třetí třet...

Do třetí třetiny nastupovali indiáni s výhodou dvou hráčů, ale tuto přesilovku nedokázali využít.
Přesto již ve hře proti pěti se opět trefil za záda libereckého gólmana Pavelce Milan Gulaš.
Liberci na vyrovnání stačilo 7 minut, kdy si plzeňská obrana vybrala slabou chvilku. Třetí, vyrovnávací gól za Liberec dal jeho kapitán Petr Nedvěd.
Po třech třetinách nebylo tedy o vítězi rozhodnuto. V prodloužení gól nepadl a tak mohlo 4403 diváků na stadioně sledovat dovednostní soutěž-nájezdy. Za Liberec se trefil pouze Petr Nedvěd, za Plzeň nejprve Jan Kovář a poté kapitán Martin Straka, který překonal Pavelce a vystřelil tak svému týmu bonusový bod.
Škodovka byla celý zápas lepší a dva body si rozhodně zasloužila. Bohužel se tento zápas zapíše jako ukázková kapitola – jak prohrát vyhraný zápas. V plzeňské brance dnes dostal šanci Marek Mazanec, který předvedl výborný výkon a několika výbornými zákroky rozhodně podržel.
Díky výluce NHL získala Škodovka dvě posily. Martin Švec již dnes ukázal plzeňským fanouškům své umění. Na měsíční hostování nám ho zapůjčilo Kladno. Druhou posilou je finský brankář Tuukka Rask působící v Bostonu Buins.Je to bezesporu hvězda, která může být velkým přínosem. Podle plzeňského vedení by mohl zasáhnou do zápasu již v neděli proti Spartě. Zápas se hraje netradičně již od 14:00, aby sportovní fanoušci stihli i fotbalové utkání Viktorie Plzeň.
Předtím se v pátek představí indiáni na ledu Vítkovic.