HC Škoda Plzeň porazila HC Spartu Praha v dramatickém závěru 5:4

Všechno co si může hokejový fanoušek přát bylo v neděli k vidění v plzeňské ČEZ aréně. V netradičním čase přijel Sparta do Plzně prolomit řadu čtyř zápasů bez bodu. Do plzeňské brány se postavila zámořská posila Tuukka Rask, který se hned v první minutě ukázal nádherným zákrokem. Ale by...

Všechno co si může hokejový fanoušek přát bylo v neděli k vidění v plzeňské ČEZ aréně.
V netradičním čase přijel Sparta do Plzně prolomit řadu čtyř zápasů bez bodu.

Do plzeňské brány se postavila zámořská posila Tuukka Rask, který se hned v první minutě ukázal nádherným zákrokem. Ale byla to Sparta, která se dostala do vedení, které jí vydrželo jen několik vteřin. Vyrovnávací gól Plzně střelil Tomáš Vlasák. Poté hrála Sparta více než půl minuty přesilovku 3:5, ale nevyužila ji. Po dost nevybíravém zákroku na kapitána škodovky Martina Straku, který zůstal nepotrestaný ... se právě Martin Straka trefil nechytatelně do Schwarzovi brány.

První dvě minuty druhé třetiny patřily indiánům. Nejprve se po krásné individuální akci trefil Michal Dvořák a hned pár vteřin po něm zvýšil svým důrazem na 4:1 Ryan Hollweg. To bylo na sparťanského brankáře příliš a pustil do branky Neuvirtha. Pražané tak museli přidat na důrazu a začali být i na ledě opticky aktivnější.

Tlak z druhé třetiny si Sparta přinesla i do posledního dějství. Hned po úvodním vhazování snížil na 4:2 Pacovský. Ve 45. minutě přišlo co přijít muselo. Diváky dost hecovaný Kočí se celý zápas pošťuchoval s plzeňským Hollwegem a výsledkem byl boxerský souboj, po kterém oba borci putovali předčasně do šaten. Bitka má prohrávající mužstvo nabudit a zvednou a v tomto případě se to opravdu povedlo. Po trefách Bahenského a Fostera to bylo již jen o gól.

Plzeňští hokejisté i díky faulům Sparty těsný výsledek 5:4 již ubránili a protáhli tak sparťanské trápení.

5613 fanoušků, kteří si našli cestu do plzeňské arény tak určitě nelitovalo. K vidění byl krásný hokej včetně pěkných gólů, boxerské bitky a správně vyhecované atmosféry.

Před zápasem poděkovalo vedení klubu trenérům mládeže Josefovi Vakešovi a Miroslavu Menclovi. My z řad rodičů, jejich dítě prošlo rukama těchto výborných pánů, se musíme jen přidat a poděkovat za jejich práci.