HC Škoda Plzeň prohrála s mistrovskými Pardubicemi

Pardubicím se nepovedl vstup do sezóny, tak si do Plzně přijeli pro tři body. A v první třetině to opravdu vypadalo, že plzeňští indiáni jim hodlají body dát velmi lacino. Proti byl jen plzeňský brankář Adam Svoboda. Ten čelil několika jasným šancím Pardubic, ale v 10. minutě byl na střelu Tomáše Zo...

Pardubicím se nepovedl vstup do sezóny, tak si do Plzně přijeli pro tři body. A v první třetině to opravdu vypadalo, že plzeňští indiáni jim hodlají body dát velmi lacino. Proti byl jen plzeňský brankář Adam Svoboda. Ten čelil několika jasným šancím Pardubic, ale v 10. minutě byl na střelu Tomáše Zohorny již krátký. Pardubice tak vyhráli první třetinu 0:1 a vzhledem k ospalému výkonu plzeňských hokejistů to byl výsledek velmi milosrdný.

Do druhé třetiny již indiáni nastoupili velmi aktivně, ale našim střelcům chyběla přesnost a štěstí.
Druhá třetina díky čarujícímu Svobodovy skončila bez gólu.

I třetí třetina začala velkým tlakem Škodovky, ale gól daly Pardubice. Ve 48. minutě na 0:2 zvýšil Kousal a na hokejky plzeňských střelců sedla velká nerzvozita.V 53.minutě hrála Plzeň přesilovku a naději na vyrovnání vykřesal kapitán Martin Straka, který se po zranění vrátil do sestavy. Ale ani on svým výborným výkonem nedokázal odvrátit první prohry Škodovky, všechny body si tak odvezly Pardubice.

Pardubice o svém vítězství rozdhodly v první třetině. Jediným pozitivem tohoto utkání byl návrat Martina Straky. Do plzeňské ČEZ arény v pátek přišlo 5306 diváků.

V něděli mohla Škodovka napravit své zaváhání v derby s Karlovými Vary, ale na jejich lědě to nedokázala a prohrála 5:4.

Říká se, že dobrý tým neprohraje 3x po sobě. HC Škoda Plzeň to může ukázat již ve středu 26.9., kdy na svém ledě hostí Bílé Tygry Liberec, které trénuje explzeňský trenér Marián Jelínek.