HC Škoda Plzeň v pátek podlehla Kometě Brno 3:4

V pátečním utkání na domácím ledě chtěla Škodovka odčinit středeční porážku na Spartě. V tomto duchu nastoupila i do první třetiny. Hrál se rychlý a pro diváky velmi pohledný hokej. Hned ve druhé minutě prostřelil brněnského Trvaje Václav Pletka. Bohužel Kometa našla velmi rychlou odpo...

V pátečním utkání na domácím ledě chtěla Škodovka odčinit středeční porážku na Spartě.
V tomto duchu nastoupila i do první třetiny. Hrál se rychlý a pro diváky velmi pohledný hokej.

Hned ve druhé minutě prostřelil brněnského Trvaje Václav Pletka. Bohužel Kometa našla velmi rychlou odpověď, když Jan Hruška našel skulinku u tyče Raska a vyrovnal na 1:1. Brno potom promarnilo dlouhou přesilovku 5:3 a před závěrem třetiny zvýšil brankový náskok Plzně Josef Balej.

Druhá třetina nabídla výhodu dvojnásobné přesilovky domácím, ale ani ti ji nedokázali využít ve svůj prospěch. Naopak Kometě se povedlo vyrovnat díky gólu Zbyňka Zohorny. A nebylo by to zápas s Brnem, aby se obešel bez rvačky. Po vyrovnávacím gólu bouchly saze v hostujícím Malcovi, který po odpískání vyprovokoval Hollwega, ale záhy toho určitě litoval. Férová bitka vyzněla jednoznačně pro domácího miláčka publika, který si pak na trestné lavici užíval velkých ovací diváků. Kometu to ale nezlomilo a do branky Raska se ještě před koncem třetiny trefil Čermák.

Třetí třetina začala velkým náporem domácích. Odměnou jim byl vyrovnávací gól Gulaše. Bohužel domácí obrana pak neuhlídala hostujícího Černáka, který se dostal sám před Raska a vsítil vítězný gól. Kometa pak učebnicově bránila a svůj hubený náskok uhájila a z Plzně si odvezla všechny body.

Do ČEZ arény přišlo v pátek 6898 diváků, kteří viděli velmi pohledný zápas, bohužel s lepším koncem pro Kometu Brno. Po svatbě a koncertu Karla Gotta, tak na plzeňském stadionu byla vidět další málo vídaná věc, a to prohra domácí týmu.

V neděli si Indiáni spravili chuť na ledě nováčka z Chomutova, kde zvítězili na nájezdy 3:2 a odvrátili tak hrozbu třetí prohry v řadě.

Další zápas čeká Škodovku ve středu. Na horký plzeňský led přijede HC Mounfield České Budějovice.