HC Škoda Plzeň v pátek vstoupila do bojů o titul

Po základní části se plzeňští Indiáni usídlili na třetím místě a vstoupili tak rovnou do čtvrtfinále play-off, kde po dvou letech narazili na tým z Litvínova. V bráně Vervy Litvínov je plzeňský odchovanec Pavel Francouz. A plzeňští střelci na něho v prvním pátečním utkání bohužel nevyzráli ...

Po základní části se plzeňští Indiáni usídlili na třetím místě a vstoupili tak rovnou do čtvrtfinále play-off, kde po dvou letech narazili na tým z Litvínova.

V bráně Vervy Litvínov je plzeňský odchovanec Pavel Francouz. A plzeňští střelci na něho v prvním pátečním utkání bohužel nevyzráli a Francouz tak udržel velmi důležitou nulu. Jeho bývalý kolega z jedné šatny Marek Mazanec rezignoval jen jednou a Plzeň tak svůj úvodní zápas prohrála. Oba brankáři byli ozdobou tohoto jinak velmi nervózního zápasu a oba byli po zásluze vyhlášeni hvězdami utkání.

Do druhého sobotní utkání nastoupili indiáni s vědomím, že jet do Litvínova za stavu 0:2 by mohlo znamenat konec snů o finále. Už ve čtvrté minutě sice poslal hosty do vedení Majdan a využil tak přesilovku při vyloučení plzeňského Hollwega. Využití přesilových her se ukázalo v tomto zápase velmi klíčové a nastínilo tak u další možný průběh této série. Ještě v první třetině využil přesilovku Plzně Hanzlík a srovnal na 1:1. Rozhodující gól vstřelil Ondřej Kratěna ve 42. minutě zápasu a jeho gól byl vítězný.

Oba zápasy odpovídali bojům o titul, nechyběli potyčky a strkanice a hlavně výborní fanoušci, kteří vytvořili více než důstojnou kulisu. Velmi precizně byla připravena i zahajovací část s dětským sborem a všichni v hledišti jistě ocenili záběry z plzeňské kabiny na kostce.

Ať už to v Litvínově dopadne jakkoli, v sobotu se celá série vrátí do Plzně a doufejme, že to bude k rozhodujícímu postupovému zápasu.