HC Škoda Plzeň vstoupila do extraligy vítězně

Krásné počasí, notoricky známé hity skupiny Lucie v podání kapely Lucie revival, vůně pečené krkovičky a klobás a spousta hostesek s letáky. Tak to vypadalo v pátek před ČEZ arénou, kde probíhalo slavnostní zahájení hokejové sezóny. Pohodová atmosféra se pak přesunula v podání 6916 fanoušků i do nov...

Krásné počasí, notoricky známé hity skupiny Lucie v podání kapely Lucie revival, vůně pečené krkovičky a klobás a spousta hostesek s letáky. Tak to vypadalo v pátek před ČEZ arénou, kde probíhalo slavnostní zahájení hokejové sezóny. Pohodová atmosféra se pak přesunula v podání 6916 fanoušků i do nově vymalované haly.
Pro první body si do Plzně přijela Verva Litvínov. Na střídačku Vervy se posadil jako brankářská dvojka Pavel Francouz, plzeňský odchovanec, který se ve třetí třetině postavil i do brány.

Plzeň se musela obejít bez svého kapitána Martina Straky. V roli lídra ho zastoupil Martin Vlasák, kterému se zápas náramně vydařil.

První gól sezóny padl ale do plzeňské brány. Hned ve 4. minutě se trefil Juraj Majdan, ale vedení netrvalo dlouho, za 3 minuty srovnal Václav Pletka. Plzeň pak tlačila Vervu co se dalo a výsledkem byl gól střelce večera Tomáše Vlasáka. První třetinu Škodovka vyhrála.

Do druhé třetiny vstoupili lépe Litvínovštví, Marek Posmyk vyrovnal na 2:2. Na ledě příbývalo šarvátek a tvrdých zákroků. Rozhodčí nasadili velmi přísné měřítko a přesilovky šly lépe Indiánům. Po Johnsnovi, Růžičkovi upravil na 5:2 opět Tomáš Vlasák.

Do třetí třetiny nastoupil do branky hostů Pavel Francouz a hned ukázal, že plzeňská brankářská škola má výborné odchovance. Měl se co ohánět. Litvínovští poháněni jistotou v brance, nejprve skórovali na 5:3, ale Tomáš Vlasák dovršil hartick přesnou střelou prostřelil Francouze.

Litvínov zápas rozhodně nevzdal, ve vlastním oslabení ujel plzeňské obraně Lukeš a překonal Svobodu. Konečných 6:4 Indiáni už ubránili a připsali si tak první vítězství. Litvínovského gólmana vyprovázel z ledu plzeňský kotel mohutným skandováním jeho jména.

V pozápasové děkovačce přivítali fanoušci v Plzni nové posily a poté oslavovali Tomáše Vlasáka, který se stal hráčem kola. Na začátek sezóny byl v plzeňské ČEZ aréně k vidění velmi pohledný hokej a doufám, že to udrží i do dalších kol, a že se budeme v Plzni hokejem rozhodně bavit.