HC Slavia Praha si z Plzně odváží 2 body

Jak jde prohrát vyhraný zápas předvedli plzeňští hokejisté v úterním domácím zápase. Na svém ledě hostili pátý tým tabulky HC Slavii Praha. Zápasy s tímto týmem nepatřily nikdy k těm pohledným a tento nebyl jiný. První třetina byla ze strany Plzně velmi vlažná a Slavie, která otálela ji...

Jak jde prohrát vyhraný zápas předvedli plzeňští hokejisté v úterním domácím zápase.
Na svém ledě hostili pátý tým tabulky HC Slavii Praha. Zápasy s tímto týmem nepatřily nikdy k těm pohledným a tento nebyl jiný.

První třetina byla ze strany Plzně velmi vlažná a Slavie, která otálela již s nástupem na led, jako by hledala puk ještě v šatně. Diváky tak bavily pouze zákroky Tukky Raska, který byl klíčovým hráčem první třetiny. Bohužel při riskantním rozehrání puku se musel rychle vracet do brány a při tomto manévru si zranil třísla a do druhé třetiny již nenastoupil.

Druhá třetina nabídla již o poznání lepší hokej. Raska v brance vystřídal Marek Mazanec a pochytal 11 slavistických střel. Gólu jsme se dočkali ve 32. minutě, kdy se trefil mezi Furchovy betony Ondřej Havlíček. Plzeň dále tlačila a tlaku využila plzeňská elitní pětka, Tomáš Vlasák po krásné přihrávce Straky a Gulaše zvýšil na 2:0.

I od začátku třetí třetiny indiáni dominovali a vypadalo to na rozhodnutý zápas. Indiáni vyslali na Furcha 9 střel. Slavistický brankář si jezdil do rohu uklidňovat své emoce a gól již za svá záda nepustil. Zato Marek Mazanec mezi 53. a 57. minutou kapitulovat hned dvakrát, když se trefil nejprve Kempný a potom po hrudbce domácího obránce Slováka Hertl a bylo vyrovnáno. Těsně před koncem třetí třetiny mohla dvojce Vlasák Straka rozhodnout, ale Furch svůj tým podržel.

Prodloužení se hrálo prakticky celých pět minut před Furchem. Bohužel žádná z šesti plzeňských střel nebyla vítězná.

Nájezdy se Škodovce vůbec nepovedly. Zatímco Slávisté Kalla a Růžička své nájezdy proměnili, za Plzeň Hanzlík ani Kovář nedali. HC Slavia tak vybojovala i druhý bod..