Hokejbalisté na medaili nedosáhnou

Čeští hokejbalisté prohráli ve čtvrtfinále mistrovství světa v americkém Pittsburghu s týmem Portugalska 4:5 po samostatných nájezdech. Budou tak hrát pouze ve skupině o 5. - 8. místo

Čeští hokejbalisté mají na kontě největší překvapení na mistrovství světa, které se koná v americkém Pittsburghu. Ve čtvrtfinále překvapivě podlehli svěřenci plzeňských trenérů Přerosta a Kadaněho týmu Portugalska 4:5 po samostatných nájezdech. Český tým, v němž je i devět hráčů mistrovské Škody Plzeň, přitom odjížděl na šampionát s medailovými ambicemi a patřil k favoritům turnaje.
Český tým se sica ujal vedení, které zajistil právě plzeňský útočník Ondřej Kejř. Jenže další šance nevyužil a Portugalsko, překvapení šampionátu, vedlo v poslední třetině už 4:2. Trenér Přerost pak odvolal brankáře, Češi snížili a 45 vteřin před koncem vyrovnal Pavlík. V prodloužení gól nepadl, rozhodly až samostatná střílení. První série skončila 2:2, když se v jednou prosadil znovu Kejř. Pak už se střílelo postupně po dvou hráčích. Kejř mohl rozhodnout, ale brankář Medeiros jeho další pokus kryl. Pote se trefil Portugalec Ponte a když neuspěl Štěpánek, senzační postup byl na světe.
Český tým tak čeká pouze boj o 5. - 8. místo, dnes v noci do něj vstoupí duelem s Velkou Británií. Do semifinále postoupili kromě Portugalců ještě Slováci, Kanaďané a Italové.