Hokejbalisté Plzně porazili Budějovice

HBC Škoda Plzeň - TJ Vltava České Budějovice 4:3. Takový je výsledek zápasu dalšího kola hokejbalové extraligy.

Úvod posledního domácího utkání byl jako ve zlém snu. Mátožní domácí hráči dostali po 33 vteřinách první branku. Matný výkon podávala Škoda ještě dobrých sedm minut. Zlom ve výkonu, který znamenal další tříbodový zisk přišel až po nevyužité přesilovce. Svou prudkou ránu umístil za Strakova záda Petr Zeman. Škoda přidala na pohybu a důrazu a rázem opanovala hrací plochu. Do konce třetiny se však skóre neměnilo.
Na začátku druhé části ale při průniku našel Adam Vágner skvělou přihrávkou Ondru Kejře a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Že je domácí tým nebezpečný i v oslabení dokázal o něco později. Marek Lendl se prosmýkl obránci kolem mantinelu a brejk proměnil ve třetí branku svého týmu. Pohodu týmu mohla narušit sporná branka Vltavy, kdy míček usměrnil za záda Honzy Donauschachtla nohou Houdek. Agilní Marek Lendl ale za minutu zvíšil na 4-2. Domácí přitom nevyužili ještě pár dobrých příležitostí ke zvýšení náskoku. Po obrátce navíc skóroval v přesilovce kapitán hostů Nýdl. Další šance hostí ale již nepřišli. Škoda si svoje vítězství vzít nenechala i když v posledních dvou minutách hrála ve čtyřech. Po odvolání brankáře Českých Budějovic v poslední minutě měl navíc největší šanci Honza Bednář ale v pátou branku ji nepřeměnil.