Hokejbalisté Plzně prohráli se Sudoměřicemi

Hokejbalisté HBC Škody Plzeň nastoupili v sobotu do prvního zápasu čtvrtfinále play off extraligy. Na domácím hřišti ve Štruncových sadech přivítali Sudoměřice a jako tabulkově lépe postavený celek byli mírnými favority.

Zápas se ale Škodovce nevydařil. Přestože se bílozelení dostali ve druhé třetině do vedení zásluhou Marka Lendla, Sudoměřice ještě do konce třetiny vyrovnaly gólem do šatny a ve třetí části hry se přes výborný výkon plzeňského gólmana Tomáše Semery ujaly vedení 2:1. Plzeň v závěru chtěla zápas otočit a hrála power play, útočníci ale byli bezzubí a naopak Sudoměřice potvrdily ranou do prázdné branky vítězství na 3:1. Zatímco Sudoměřičtí se tedy radovali, Plzeňáci měli sklopené hlavy.
Plzeňští tedy pojedou příští sobotu zkusit srovnat stav série na Moravu. Případný třetí zápas by se hrát v Plzni.