Hokejbalisté porazili České Budějovice

Opět po týdnu se v Plzni hrála nejvyšší soutěž hokejbalu. Domácí Škodováci, kteří jsou stále na prvním místě extraligové tabulky přivítali České Budějovice.

Opět po týdnu se v Plzni hrála nejvyšší soutěž hokejbalu. Domácí Škodováci, kteří jsou stále na prvním místě extraligové tabulky přivítali ve Štruncových sadech ambiciózní Vltavu České Budějovice.
Jak uvedl Josef Kadaně, trenér HBC Škoda Plzeň, domácím se vůbec nevydařil úvod zápasu, když po 33 vteřinách inkasovali první branku. Škodovka se chytla až v polovině první třetiny a v čase 9:38 vyrovnal tvrdou střelou Petr Zeman. Škoda přidala na pohybu a důrazu a rázem opanovala hrací plochu. Do konce třetiny se však skóre neměnilo. Na začátku druhé části ale při průniku našel Adam Vágner pěknou přihrávkou Ondru Kejře a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.
Třetí branku vstřelila Plzeň v oslabení, Marek Lendl se prosmýkl obránci kolem mantinelu a brejk v pohodě proměnil.
Sporná byla druhá branka Českých Budějovic, kdy domácí reklamovali zásah nohou.
Plzeňský střelec Lendl pak ale přidal svůj druhý gól a zvýšil na 4:2
Domácí pak měli několik příležitostí odskočit Jihočechům na rozdíl tří branek, ale udeřilo na druhé straně. Ve 32. minutě se trefil kapitán hostí Nýdl.
Škoda si svoje vítězství vzít nenechala i když v posledních dvou minutách hrála ve čtyřech ale v pátou branku ji nepřeměnil.
Plzeň tak po výsledku 4:3 s jistotou přezimuje na prvním místě extraligové tabulky.