Hokejbalisté Škody vedou extraligu

Plzeňský tým má po třech kolech nejvyšší soutěže na kontě plný počet bodů

Hokejbalisté Škody Plzeň, úřadující mistři České repuliky, jsou po třech odehraných kolech nového ročníku extrlagy na první příčce bez ztráty bodu.
Po vítězství v prvním kole v Ústí nad Labem uspěli i uplynulý víkend na hřišti Opavy a Třince.
Uktání na půdě nováčka z Opavy se rozhodovalo až ve třetí části, když po dvou dějstvích bylo skóre nerozhodné 2:2. Plzeňský kouč Tománek pak stáhl sestavu pouze na dvě řady a hosté dvěma góly rozhodli o výhře 4:2. Nejprve rychlou akci zakončil Balíček a další bleskový výpad proměnil v uklidňující gól Lendl precizním blafákem.
Ani v Třinci nečekala Plzeň snadná práce. Už v první části odstoupil kvůli střevním potížím střelec Ondřej Kejř a domácí ještě v polovině třetí třetiny vedli 4:2. Jiskru naděje vykřesal příkladně bojující Lendl a tentýž hráč se prosadil i v závěrečné přesilové hře a vyrovnal. Pouhých dvacet vteřin před koncem pak dokonal skvělý obrat Nýdl, posila Plzně z Českých Budějovic.
"V Opavě se tým prezentoval stejně dobrou a pozornou hrou jako v Ústí nad Labem a to se odrazilo i ve výsledku utkání. V neděli v Třinci musel během první třetiny odstoupit nemocný Ondřej Kejř. Toho však velmi dobře střelecky zastoupil Jan Nýdl, který se začíná adaptovat a náš herní styl. I přes vlažný začátek a nepříznivý vývoj utkání se nám podařilo soupeře v závěru zápasu dokonale zlomit a odvést si další tři body," hodnotil trenér Škody Zdeněk Tománek.
V sobotu se Plzeň poprvé v sezoně představí na domácím hřišti ve Štruncových sadech, od 16 hodin hostí nováčka - Habešovnu Gladiators Kladno.
Extraliga hokejbalistů, 2. kolo: SHC Opava – HBC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Branky Škody: Muchl, O. Kejř, Balíček, Lendl. 3. kolo: HBC Třinec – HBC Škoda Plzeň 4:5 (1:0, 2:2, 1:3). Branky Škody: Lendl a Nýdl 2, Muchl.