Hokejbalisté Škody vévodí extralize

Ani ve čtvrtém kole nejvyšší soutěže Plzeň nezaváhala, doma zdolala nováčka - Habešovnu Gladiators Kladno

Hokejbalisté Škody Plzeň jsou po čtyřech kolech na čele extraligy. Úřadující mistři zatím v soutěži neztratili ani bod.
O víkendu se navíc poprvé v sezoně představili na domácím hřišti. Soupeřem jim byla poslední Habešovna Gladiators Kladno, nováček nejvyšší soutěže.
Plzeň již s uzdraveným kapitánem Beránkem a také Vágnerem se do svého soupeř zakousla hned v úvodu a také první řada si vytvořila velmi slibnou šanci. Tlak postupně opadával a aktivně hrající soupeř si vynutil v páté minutě chybu domácích v rozehrávce, kterou potrestal povedenou střelou po zemi hostující Boháč. Nastalý útlum Škody trval bezmála celý zbytek úvodní části. Jen ke konci přišel náznak zlepšení.
To se ale v úvodu prostředního dějství nepotvrdilo. Další zaváhání tentokrát první řady využil už po 29 vteřinách hry Gotthard. Z dvoubrankového vedení se hosté dlouho neradovali. O minutu později snížil střelou mezi kruhy Michal Edl. Převahu Západočechů zbrzdilo oslabení za vyhozený míček brankářem Semerou. Jenže půl minuty po srovnání početního stavu si Lendl počkal na vhodný okamžik a naservíroval před branku gólovou přihrávku Nýdlovi, který uklidil míček za záda hostujícího Vimra. Tempo hry určovala Škoda ale další brankové vyjádření přišlo až o sedm minut později. To se prosadila znovu první řada, když míček putoval v útočném pásmu po ose Muchl, Lendl a Nýdl, který se opět nemýlil.
Poslední třetina byla ve znamení zvýšené snahy Habešovny o vyrovnání. K tomu soupeři mohly dopomoci dvě přesilovky. Zůstalo však pouze u přání. Naopak se na protější straně po další kombinaci objevil před brankou hostů Jaroslav Kejř, který bekhendovou kličkou necelé čtyři minuty před koncem zvýšil na 4:2. Pozorně hrající Škoda již žádné drama nepřipustila, naopak při power play Habešovny stanovil definitivní výsledek Muchl.
"Už podruhé za sebou jsme otáčeli skóre, když jsme prohrávali o dvě branky a to není dobré. Koncentrace týmu musí být po celý zápas. Otáčení výsledku nás stojí zbytečně mnoho sil. Jsem rád, že se konečně do sestavy vrátili Vágner a Beránek," hodnotil vítězství trenér Škody Zdeněk Tománek.
Další utkání sehrají Plzeňané už ve středu, kdy je na pořadu vložené páté kolo. Představí se na půdě Mostu.
Extraliga hokejbalistů, 4. kolo: HBC Škoda Plzeň –Habešovna Gladiátors 5:2 (0:1, 3:1, 2:0). Branky: Nýdl 2, Edl, J. Kejř a Muchl.