Hokejbalisté Škody ztratili první příčku

Plzeňský tým ve 14. kole extraligy získal doma jen bod proti Mostu a předstihlo jej Ústí nad Labem

Hokejbalisté Škody Plzeň ztratili pozici extraligového lídra. Ve 14. kole nejvyšší soutěže získali doma pouze bod v duelu s Mostem, soupeři podlehli 3:4 na samostatná střílení.
V tabulce tak Škodu díky lepšímu skóre předstihla Elba Ústí nad Labem, oba celky mají 33 bodů.
„Jsme v útlumu a odehráli jsme nejslabší zápas podzimu. Navíc, doma se nám paradoxně daří méně naž na půdě soupeřů,“ uvedl trenér Plzně Zdeněk Tománek.
Již v první minutě utekl obraně Škody Remuta a gólman Semera už musel ze sítě lovit oranžový míček. Ospalá Plzeň se neprobudila a pokračovala v katastrofické hře směrem dozadu čehože beze zbytku využil ve 3. minutě Procházka, který se nenechal odstavit z blízkosti brankoviště a vstřelil druhý gól Mostu.
Ještě v první třetině snížil z prostoru mezi kruhy Balíček a dal kontaktní branku. Jenže za několik málo vteřin se na druhé straně prosadil nevýraznou střelou Švancar a stanovil skóre první třetiny na hrozivých 1:3.
Ve druhém dějství opět snížil Muchl po vyhraném vhazování, ale úroveň hry padla do průměru. Jediné vzrušení pramenilo z přesilových her na obou stranách, sudí rozdali celkem 16 dvouminutových trestů. Svoji přesilovku 5 na 3 nevyužil Most a v závěru druhé části třetiny ani Škoda. V této herní situaci neuspěli hosté ještě dvakrát a Plzeň je napodobila ještě jednou.
Poslední třetina přinesla rychlé vyrovnání O. Kejře.
Utrápená plzeňská ofenziva si však nevypracovala žádnou další šanci vedoucí k úplnému zvratu. Zoufalý výkon podtrhl Lendl, který neproměnil samostatné střílení nařízené za faul na Zemana.
Most neustále zlobil svými dobře hranými brejky středem a dostával se lehce k zakončení. Na stavu se nic nezměnilo a přišli na řadu samostatná střílení kdy ani jeden z plzeňských hráčů neuspěl. Hostům stačil k bodu navíc Čížkův gól.
Extraliga hokejbalistů, 14. kolo: HBC Škoda Plzeň - Pento Tele-ex Most 3:4 po sam. stříleních (1:3, 1:0, 1:0). Branky: 13. Balíček, 20. Muchl, 31. O. Kejř - 1. Remuta, 3. Procházka, 14. Švancar, rozhodující sam. střílení Čížek. Vyloučení: 7:9. Bez využití.