Hokejbalisté v play-off proti Mostu

V neděli se plzeňští hokejbalisté rozloučili se základní částí extraligy.

V neděli se plzeňští hokejbalisté rozloučili se základní částí extraligy. Už před posledním zápasem tým věděl, že ho o první místo v dlouhodobé tabulce nikdo připravit nemůže. I přes tuto jistotu ale poslední zápas vypustit nechtěli.
V posledním kole nejvyšší hokejbalové soutěže přijel na domácí hřiště Škody Spartak Letohrad. I hosté už měli účast v play-off jistou, ale odevzdat poslední body Plzni rozhodně nechtěli, protože jim šlo o výhodnější postavení do vyřazovacích bojů. Škodě chyběl jak absentující Lendl, tak i nemocní Bednář a trenér Josef Kadaně. Na výkonu mužstva to po většinu utkání ale nebylo znát. Trpělivou hrou a dodržováním systému si plzeňští hokejbalisté vytvořili čtyřbrankový náskok. Góly Plzně nastříleli Adam Vágner, Marian Juráček, a ve druhé části zasadili hostům direkt ještě Marek Hubač Jaroslav Kejř, který zvýšil už na 4-0. Do třetí třetiny však nastoupili Plzeňáci se zcela odlišnou hrou a nadšeně bojující soupeř toho dokázal využít tak, že dvě minuty před koncem byl již stav nerozhodný. V samostatných nájezdech pak Ondřej Kejř a zajistil svému týmu bonusový bod. V prvním kole play – off tak Plzeň nastoupí proti osmému Mostu. Ve Štruncových sadech se bude hrát už v sobotu 2. dubna od 16 hodin.