Hokejbalisté vstoupili do finálové série

První dva zápasy finálové série hokejbalové extraligy odehrála na domácím hřišti ve Štruncových sadech plzeňská Škoda.

První dva zápasy finálové série hokejbalové extraligy odehrála na domácím hřišti ve Štruncových sadech plzeňská Škoda. Západočeši se v bitvě o titul mistra České republiky utkali se Sudoměřicemi a jako favorité finále nechtěli doma ztratit ani jediný zápas.
V prvním duelu v sobotu plzeňští potvrdili roli favorita a zvítězili brankou Hubače v přesilovce hubeně ale zaslouženě 1:0. Nedělní druhý zápas byl opět od začátku v režii Plzně, a domácí se i brzo prosadili gólově. V šesté minutě otevřel skóre utkání Ondřej Kejř, který napodruhé překonal brankáře Sudoměřic.
Hosté, kteří v semifinále překvapivě vyřadili Kladno se dostávali do šancí hlavně v přesilovkách. Plzeň v závěru první třetiny podržel při dvojnásobné početní výhodě soupeře brankář Donauschtl.
V úvodu druhé části šel sám na brankáře plzeňský Bednář, ale nedal. Střelecky se neprosadil ani další reprezentační útočník v dresu Škody Petr Zeman. Skóre se měnilo až ve dvacáté sedmé minutě, kdy zužitkoval skvělou přihrávku Mariana Juráčka Pavel Štulc – 2:0.
Plzeňští na hřišti kralovali a zvýšit jejich náskok mohl nejdříve v samostatném úniku Kejř a poté i Bednář, tomu chyběl opravdu kousek.
Ve třetí části pak Plzeň splnila své nedělní pravidlo – v každé třetině jeden gól. Hned na začátku, ve 33. minutě přidal Marek Hubač třetí gól Západočechů a zdálo se být rozhodnuto. Jenže v devětatřicáté minutě zaúřadoval před branklou sudoměřický Juráček a snížil na 1:3. Hosté se pak pokusili o power-play a risk jim vyšel, snížili dokonce na 2:3. Do konce utkání chybělo dvě a půl minuty. Pro úmyslně posunutou branku pak půlminuty před koncem ještě rozhodčí nařídila proti Plzni trestné střílení. To ale bezchybně zlikvidoval Donauschachtl a domácí se tak mohli radovat z důležitého druhého vítězství.
Po dvou utkáních na domácí půdě vede 2:0 a k titulu mistra republiky stačí Západočechům jednou zvítězit na hřišti Sudoměřic.