Hokejisté doma nestačili na Třinec

Extraligový tým Lasselsbergeru Plzeň podlehl v desátém kole nejvyšší soutěže Třinci, ten vyhrál počtvrté v řadě.

Hokejisté Třince zvítězili v utkání 10. kola extraligy na ledě Plzně 4:1 a připsali si už počtvrté za sebou plný bodový zisk. Oceláři rozhodli třemi góly v závěrečné třetině. Všechny branky utkání padly při nestejném počtu hráčů na ledě a Třinec se vedle tří využitých přesilovek jednou trefil při závěrečné power play domácích i v oslabení. Vítěznou branku zaznamenal v 49. minutě explzeňský Jaroslav Kudrna.
Marek Sýkora (Plzeň): "Třinec vyhrál zaslouženě, protože byl lepší. Nám před utkáním vypadli ze sestavy pro zranění Adamský s Ludvíkem, po první
třetině navíc odstoupil Padělek. Nechci se na to ale vymlouvat. Hráli jsme dnes doma a bohužel špatně. Nenalézám jediné pozitivum. Náš výkon byl
tristní. Třinec byl lepší ve všech činnostech. Paradoxně mohl ve třetí třetině vyrovnat Šaffer, který ale v dobré pozici neproměnil. Bylo to ale
pouze podle přísloví ’tonoucí se stébla chytá’. Jinak bylo utkání v režii hostů. My jsme divákům nic nepředvedli."
Jan Daneček (Třinec): "Po úspěšné sérii tří výher jsme jeli do Plzně neprohrát. Po první třetině byl stav 1:1 a my jsme čekali od domácích velký
nápor. Ten ale nepřišel. Po našem druhém gólu jsme měli utkání pod kontrolou až na tradiční zbytečné vyloučení v závěru, které jsme naštěstí
přežili. Minulý zápas gólmanu Danečkovi nevyšel, dnes nás ale v rozhodujících momentech podržel. Je to krásné, když mladý kluk nastoupí do branky a vychytá nám 12 bodů."
O2 extraliga, 10. kolo: Lasselsberger Plzeň - Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:0, 0:3). Branky a nahrávky: 5. Benák (A. Padělek) - 15. Kroupa (Peterek), 49. Kudrna (Výtisk), 59. Tomas (Polanský), 60. Kolusz (Peterek). Rozhodčí: Turčan - Machálek, Škach. Vyloučení: 10:10. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci:
4807.
Plzeň: Málek - Benák, Trnka, Vobořil, Cartelli, Nedoma, Mazanec, Malinský - A. Padělek (24. J. Heřman), Král, Šaffer - Zelenka, Rataj, Matějovský - Důras, Šindel, Kepl. Trenéři: V. Sýkora a Kampf.
Třinec: L. Daneček - Tesařík, Výtisk, Hegegy, Pácal, Kroupa, Frolo - Razingar, Skořepa, Hašek - Kudrna, Peterek, Martynek - Korhoň, Polanský,
Tomas - od 25. navíc J. Daneček ml., Kolusz, Vrba. Trenéři: Juřík, J. Daneček st. a Mach.