Hokejisté Klatov zvítězili i v Jablonci

HC Vlci Jablonec nad Nisou - SHC Promotion One Klatovy 4 : 5 PP

(1:1,0:1,3:2-0:1)

Oby týmy se do souboje pustily velmi opatrně, nikdo nechtěl chybovat. O tom, že se v první třetině hrálo bez aktivity dopředu a vyrovnaná partie, svědčí i poměr střel 6:6. Přesto se ve 12. minutě ujali domácí vedení, když využili dvojnásobné přesilovky. Hosté už po sedmi minutách hry odpověděli vyrovnávacím gólem také při dvojnásobné přesilovce, když síť domácí klece rozvlnil po přihrávce Bárka Maxa. Další šance na obou stranách gólem neskončily. Vedení se poprvé v utkání ujali hosté až ve druhé třetině, ve 35. minutě dal gól Herzig po spolupráci s Kořínkem. Tato část zápasu byla také vyrovnaná, týmy trochu přidaly i na aktivitě, poměr střel byl 11:9, ale na další góly si museli diváci počkat až do závěrečné třetiny. Tu začali Klatované perfektně, ve 43. minutě zvýšil na rozdíl dvou branek Kořínek, který dorazil do sítě domácích vlastní střelu po přihrávce Herziga. Pak přišla černá dvouminutovka Klatov, které při vlastní přesilovce dvakrát inkasovaly. Místo aby si hlídaly náskok, vrhly všechny síly do útoku a zapomněly na zadní vrátka. Ve 47. minutě vykřesal jiskřičku naděje domácí Stehno, o minutu později vyrovnal Jaroš a když v 50. minutě domácí Nýč po zbytečné chybě hostů otočil zápas, nevypadalo to s klatovským týmem vůbec dobře. Ovšem ten zbraně nesložil a v 57. minutě Bednář po spolupráci s Herzigem a Štěrbou vyrovnal a vynutil si prodloužení. V něm právě Bednář rozhodl o tom, že dva body si na konto připíší Klatovy, když při první střele na branku v 62. minutě dal po přihrávce od Maxy vítězný gól.