Hokejisté Lasselsbergeru otočili zápas se Slavií

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru výrazně oživili své naděje na první místo a postup ze skupiny B přípravného turnaje Tipsport cup, když v úterý porazili pražskou Slavii 4:2, ačkoliv po první třetině byl stav 0:2.

Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru výrazně oživili své naděje na první místo a postup ze skupiny B přípravného turnaje Tipsport cup, když v úterý porazili pražskou Slavii 4:2, ačkoliv po první třetině byl stav 0:2. Hned ve středu potřebují Západočeši k předstižení dosud vedoucích Českých Budějovic ukořistit alespoň bod na ledě Znojma. Slavia vyhrála v šesti utkáních Tipsport Cupu pouze jednou.
Pražané vstoupili do zápasu lépe, když dvěma slepenými zásahy v 9. a 11. minutě domácím odskočili na dvoubrankový rozdíl. Po přestávce však došlo k obratu, k němuž zavelel Tomáš Vlasák, nejvýraznější posila Plzně a zároveň bývalý hráč Slavie. Plzeňští začali soupeře přehrávat, Vlasák nejprve ve 26. minutě snížil a posléze vyrovnal. Krátce poté převážil misky vah na stranu Plzně Důras a Slavia již nedokázala najít odpověď. V 53. minutě navíc přidal pojistku Matějovský.

Skupina B - 5. kolo:
Výsledek:
Lasselsberger Plzeň - Slavia Praha 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Branky: 26. a 35. Vlasák, 36. Důras, 53. Matějovský - 9. Bednář, 11. Vondrka. Rozhodčí: Pešina - Šátava, Pešek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0.